Президент Володимир Зеленський незаконно скасував позачергові вибори мера Кривого Рогу : потенційна причина – програш виборів. Валентин Гайдай, Кіра Молчанова

Президент Володимир Зеленський незаконно скасував позачергові вибори мера Кривого Рогу : потенційна причина – програш виборів. Валентин Гайдай, Кіра Молчанова
317518 ПЕРЕГЛЯДІВ

Президент Володимир Зеленський незаконно скасував позачергові вибори мера Кривого Рогу : потенційна причина – програш виборів. Валентин Гайдай, Кіра Молчанова

 

Дніпропетровська обласна прокуратура, вдаючи, що вони діють спільно з командою з Офісу президента Володимира Зеленського знову відкрили, вже розслідувані та закриті за відсутність складу злочину, кримінальні справи щодо подій десятирічної давності проти першого заступника мера Кривого Рогу Євгена Удода та вимагає 9 мільйон грн застави. На цьому наголосив експерт Українського інституту політики Валентин Гайдай. За його Валентина Гайдая, саму справу відновлено 10 грудня 2021 року, а 15 грудня 2021 року Удоду Євгену Григоровичу вже вручено повідомлення про підозру.

 

Президент Володимир Зеленський та вибори мера Кривого Рогу, речі, які багатьма способами пов'язані між собою.

«Нездатність виграти вибори мера у рідному місті наштовхує президента Володимира Зеленського на неадекватні кроки. Він дав команду не проводити у Кривому Розі позачергові вибори мера, які були заплановані на березень 2022 року. Він розуміє, що будь-який його кандидат програє в першому ж турі. Криворізька команда у 2020 році вже виграла один раз у «Слуг народу» вибори мера. Зараз відкрито кажуть, що центральна влада готова на все, щоб вони не лише не йшли на вибори, а й не займалися альтернативним розслідуванням смерті міського голови Костянтина Павлова та двох його братів», – прокоментував ситуацію Гайдай.

 

Президент Володимир Зеленський незаконно скасував вибори мера Кривого Рогу : необґрунтована негативна інформація від «перевіряльників»

 

«Рейтинг представників «Слуг» впав по усій країні, у Кривому Розі також. Тож питання про призначення парламентом виборів мера було знято перед самим голосуванням, хоча було на порядку денному. Про необхідність призначити вибори заявляють експерти, у тому числі Громадська мережа «Опора»», - впевнено заявив Валентин Гайдай.

 

Експерт зазначає, що протягом усього 2021 року Кривий Ріг "трусили" силовики: "До 100 осіб «контролерів» сидять у виконавчому комітеті, йдуть обшуки, «маски-шоу», застосовуються інші інструменти тиску. При тому, що весь бюджет міста за три роки – всього 24 мільярди грн, силовики «роздмухали» звіт про нібито «порушення» на фантастичні 27 мільярдів грн тарифів на тепло та воду тощо. Абсурдність звинувачень визнають й самі силовики в особистих бесідах».

 

Розуміючи, що на подібних «матеріалах» неможливо зняти кандидатів від Криворізької команди з виборів, команда президента Володимира Зеленського перейшла до звичайного шантажу – силовикам прийшла команда заарештувати та посадити під будь-яким приводом першого заступника мера Кривого Рогу Євгена Удода, фактично взявши його до політичних заручників.

 

Президент Володимир Зеленський незаконно скасував вибори мера Кривого Рогу : погрози та шантаж з боку силовиків у Кривому Розі

«Всі ми пам'ятаємо й силові захоплення міськвиконкому, й повторні незаконні вибори мера Кривого Рогу у 2016 році, коли з тріском програв Семен Семенченко, та понад 500 перевірок, що закінчилися нічим. Одним з епізодів цього політичного конфлікту було затримання заступника начальника управління містобудування архітектури Нетяженка. У в'язниці на Нетяженка було спричинено тиск, як з боку силовиків, так і з боку бандитів, яких пустили до нього в камеру, тому він підписав абсурдні свідчення. Нібито Євген Удод, який жодного разу в житті навіть з ним не спілкувався, тільки в рамках загальних нарад, погрожував «пустити в дію» по нього пістолет». Наодинці, без свідків. Й доказів немає, яких і не могло бути, адже не було й самого факту». - Каже адвокат Євгена Удода Дмитро Манелюк.

 

Як зазначив адвокат, «пізніше стало відомо, що силовики придумали цей епізод і змусили Нетяженка підписати показання, погрожуючи бандитами та шантажуючи двома дітьми-інвалідами, щоб підвести Удода не під економічну, а під кримінальну статтю, яка не передбачає заставу. При цьому всі розуміли. , і зараз розуміють, що справа розсиплеться в суді, але метою було посадити Євгена Удода в камеру, а там вживати різних заходів впливу».

 

«Справа абсурдна, природно вона розсипалася і була закрита, але тепер вона відкрита наново. Дуже сподіваємося, що ті, хто давав команду її відновити, хоча б її читали».

 

Президент Володимир Зеленський незаконно скасував вибори мера Кривого Рогу : задіяні комунальні підприємства

Друга справа має відношення до подій десятирічної давності. Йдеться про рішення Дніпропетровської обласної ради, ухвалені на сесії. Євген Удод обіймав посаду голови обласної ради. У першому рішенні №160-8/VI від 12 серпня 2011 року йшлося про встановлення об'єктів нерухомого майна (безгоспних електромереж) на баланс підприємства «Електромережі-Південне». Оскільки пізніше, у 2013 році це ж майно продали ПАТ ДТЕК «Дніпрообленерго» (при тому, що облрада не була замішана у цій справі), прокуратурою було заведено справу. Згідно з формулюванням, рішенням обласної ради переслідувався злочинний умисел. За словами Манелюка, рішення тієї сесії обласної ради та інші питання щодо продажу по сьогодні не опротестовувалися ні прокуратурою, ні судом.

 

Президент Володимир Зеленський незаконно скасував вибори мера Кривого Рогу : думка Валентина Гайдая щодо скасування

Валентин Гайдай провів цікаві паралелі: «Дії Банкової та підконтрольних їй силовиків нагадують колумбійську наркомафію, яка брала у заручники друзів та представників сімей, щоб родичі робили те, що треба мафії. Але ця «кокаїнова доріжка страху» нічого хорошого не віщує. у Кривому Розі, аналогічні прецеденти можуть розпочатися і в інших містах».

Зеленський незаконно скасував вибори мера Кривого Рогу: відео звернення вдови другого брата мера

Крім того, за словами Гайдая, на Банковій проблеми лише починаються, оскільки мешканці Кривого Рогу не сумніваються, що Костянтина Павлова, який був мером їхнього міста, навмисно вбили. А криворізька команда налаштована на те, щоб провести власне альтернативне розслідування цієї події та не дозволити владі зробити неправдиву інформацію про самогубство політика остаточною версією. Маніпулюючи фактами та поширюючи підроблені погано змонтовані відеоролики, центральна влада ініціює свавілля, намагаючись приховати правду та продовжити термін президентства Володимира Зеленського. Проте вдова загиблого мера після смерті його брата записала відео, в якому звернулася до мешканців міста.

Автор: podrobnosti.ua

 

Теги: Президент Володимир Зеленський,Валентин Гайдай, Кіра Молчанова,Кривий Ріг
ПРЯМИЙ ЕФІР