Міністр економіки: Україна потребує інвестицій в приватний сектор вже зараз

Міністр економіки: Україна потребує інвестицій в приватний сектор вже зараз
376168 ПЕРЕГЛЯДІВ

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко у відеозверненні на щорічному зборі Європейського банку реконструкції і розвитку та Європейських фінансових установ розвитку – EBRD-G7 DFI-EDFI Ukraine Со-Investment Platform заявила, що Україна потребує інвестицій в приватний сектор вже зараз, не чекаючи закінчення війни, тому використання інвесторами Платформи є надзвичайно важливим для підтримки відбудови країни. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Україна розвиває координацію двосторонніми агенціями розвитку (DFI), зокрема, завдяки Меморандуму між ЄБРР та DFI про Платформу співфінансування, який дозволяє використовувати довгострокове проєктне фінансування та гарантії від DFI разом із ресурсами міжнародних фінансових організацій (IFI) для реалізації інвестиційних проєктів в Україні.

«Уряд України вдячний нашим партнерам з ЄБРР та світових організацій фінансування розвитку за підтримку українського приватного сектору. Зокрема, Меморандум між ЄБРР та DFI встановлює ефективну координацію зусиль з інвестування в Україну. Для нас важливо, аби інвестори використовували Платформу співінвестування вже зараз, не чекаючи завершення війни», — сказала очільниця мінекономіки.

Як розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України, Україна розраховує на нові практичні ініціативи в рамках Платформи співінвестування з акцентом на вирішення нагальних потреб. Йдеться про визначення проєктів із високим потенціалом мобілізації приватного капіталу та значним мультиплікаційним ефектом, удосконалення фінансових механізмів для стимулювання приватних інвестицій, створення низки інвестиційних проєктів для бізнесу через технічну допомогу та техніко-економічні обґрунтування проєктних рішень.

Уряд пропонує інвесторам широкий спектр програм підтримки – від інфраструктури страхування від воєнних ризиків до програми підтримки проєктів зі значними інвестиціями та програм стимулювання розвитку індустріальних парків. Крім цього, для інвесторів передбачається доступ до різних типів фінансування через Ukraine Investment Framework. Це інструмент в рамках Ukraine Facility на загальну суму понад 9 млрд євро на наступні чотири роки.

Паралельно із засіданням Платформи делегація України на чолі з заступником Міністра економіки України Володимиром Кузьо провела понад 15 двосторонніх зустрічей з представниками DFI. Метою цих зустрічей є напрацювання та аналіз можливих напрямків подальшої співпраці, зокрема щодо реалізації спільних інвестиційних проєктів.

«Міністерство економіки України працює над створенням умов входження усіх DFI в проєктне фінансування інвестицій бізнесу в Україні, в тому числі мандат від Урядів країн-партнерів, інструменти де-ріскінгу та інвестиційна локальна експертиза. З цією метою важливим є обмін інформацією та співпраця з міжнародними фінансовими організаціями на зразок ЄБРР та IFC, українськими банками, експортно-кредитними агентствами, до якої долучилось Міністерство. Цей крок допоможе налагодити прямий зв’язок з партнерами та заручитися адресною підтримкою для швидкого втілення інвестиційних проєктів у життя», — підкреслив заступник Міністра економіки України Володимир Кузьо.

  • Нагадаємо, що раніше Юлія Свириденко під час зустрічі з амбасадором UNITED24, відомим актором Мішею Коллінзом та режисером Даріусом Мардером розповіла, що Україна прагне, щоб оператори розміновували українську землю технікою вітчизняного виробництва.
ПРЯМИЙ ЕФІР