Жителів Краматорського району, які розкривали дані про об’єкти критичної інфраструктури, логістики і локації ЗСУ, взято під варту

Жителів Краматорського району, які розкривали дані про об’єкти критичної інфраструктури, логістики і локації ЗСУ, взято під варту
393208 ПЕРЕГЛЯДІВ

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури трьом громадянам повідомлено про підозру у державній зраді та одному – в несанкціонованому поширенні інформації про розміщення Збройних Сил України (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 114-2 КК України).

У 2023 році на проросійських відвідувачів «Telegram» зі Слов’янської ТГ і м. Лиман вийшов засновник одного з каналів. Колишній «ополченець», який з 2014 року переховується на непідконтрольній Україні території, запропонував чоловікам працювати на рф.
 
     
 
Вони надсилали куратору текстові повідомлення щодо розміщення інженерних споруд і укріплень, базування та переміщення особового складу Сил оборони. Один додавав фото об’єктів, інший – посилання на «Google Maps» і новинні ресурси, що висвітлювали наслідки обстрілів. Отримані відомості замовник пересилав керівнику агентурної мережі - співробітнику «командування внутрішніх військ мвс днр».
 
     
 
Ще один громадянин працював на головне розвідувальне управління генштабу зс рф. Житель м. Костянтинівка допомагав ворогу у проведенні підривної діяльності проти України в серпні-вересні 2024 року. Для цього агент відправляв скриншоти телефону з інформацією про розміщення об’єктів критичної інфраструктури у місті та районі. Повідомляв про дислокацію військових ЗСУ і техніки, місцезнаходження гідротехнічної споруди та мостів.
 
У жовтні 2024 року в поширенні відомостей воєнного характеру викрито й краматорчанина. Він ділився з жінкою, яка мешкає на тимчасово окупованій території, даними щодо місць перебування в населеному пункті особового складу наших захисників.
 
Наразі вказаним особам обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування - ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
 
Трьом підозрюваним максимально загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна, четвертому – 8 років позбавлення волі.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
ПРЯМИЙ ЕФІР