Світлана Федорова: головний лікар миколаївської інфікційної лікарні звільнилася. Що про неї відомо – скандали, хабарі, зловживання

Світлана Федорова: головний лікар миколаївської інфікційної лікарні звільнилася. Що про неї відомо – скандали, хабарі, зловживання
59863 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Миколаєві звільнилася головна лікарка миколаївської обласної інфекційної лікарні Світлана Федорова. Нещодавно відбувся рейд на лікарню – невідомі вимагали видати їм трудову книжку Федорової та наказ про звільнення головного лікаря.

Федорова опублікувала фото із заявою про звільнення за власним бажанням на своїй сторінці у Facebook.

“Сьогодні 8 лютого. Розпал пандемії. Професіонали не потрібні нинішній владі. Я шукаю роботу”, – прокоментувала своє звільнення Федорова.

Вона працювала у Миколаївській інфекційній лікарні із серпня 1996 року. Офіційно лікар залишить посаду 21 лютого після закінчення відпустки.

Світлана Федорова та «подяка в конверті»: Опубліковано чергове відео з кабінету скандальної директорки миколаївської «інфекційки»

Опубліковано чергове відео з кабінету голови КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань» Світлани Федорової, на якому вона отримує конверт.Відео, яке опублікував у себе на YouTube-каналі Артур Кузьмін, підписано «Подяка в конверті».

На записі Світлана Федорова сидить у кабінеті за ноутбуком. Якоїсь миті до неї заходить, мабуть, співробітниця, що залишилася за кадром, і каже: «Світлано Федорівно, до вас пацієнт». За секунду вже чоловічий голос каже, що директорці просили щось передати.

— Здрастуйте, Світлано Федорівно, це від (…), вам просили передати, — каже чоловік.

Федорова, у відповідь, дякує. Через кілька секунд хтось передає їй великий конверт, який вона розкриває і дістає аркуш, складений удвічі, який вкладено ще один конверт. Вона повертає його, встає, дістає з шафки сумку, ще раз дивиться в конверт якийсь час, потім знову згортає його і кладе в сумку.

Нагадаємо, раніше було опубліковано відео, на якому директор «Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб» Світлана Федорова визнає, що прийняла до лікарні пацієнтку, яка не потребувала госпіталізації до цієї установи.

Також нагадаємо, 19 листопада 2020 року Світлана Федорова запросила журналістів кількох ЗМІ та заявила їм про знайдене у своєму та інших кабінетах Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб прихованих мікрофонів та камер відеоспостереження. При цьому директор «інфекційки» не зверталася до поліції.

Співробітники поліції дізналися про цей факт із ЗМІ. На місце події прибула слідчо-оперативна група Інгульського відділу поліції, але керівник закладу відмовилася від зустрічі з поліцейськими, перенісши зустріч на робочий час 20 листопада. У призначений час зустрічі посадовець повідомив, що технічні засоби на ранок зникли за нез’ясованих обставин. Також вона відмовилася від написання заяви до поліції, і повідомила, що не має версій та претензій щодо зазначеного факту.

Раніше начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай заявила, що керівництво КНП “Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб” вибірково приймало пацієнтів. А Президент асоціації анестезіологів України Сергій Дубров розповів про підсумки перевірки у КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань», наголосивши на численних порушеннях.

Під час перевірки в КНП комісією Міністерства охорони здоров’я було з’ясовано, що лише 10% пацієнтів до лікарні потрапляють за екстреною допомогою. Інші 90% якимось чином потрапляють до лікарні самостійно. Враховуючи, що у КНП, яке є опорним, мають лікувати лише пацієнтів із найважчим станом, виникає питання, як 90% пацієнтів добираються до лікарні.

Співробітники управління Південного офісу Державної аудиторської служби у Миколаївській області провели ревізію у КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань» та виявили порушень загалом на 3,5 мільйона гривень. Зокрема було виявлено, що директор КНП Світлана Федорова виплачувала «ковидні» надбавки не лише медперсоналу, а й бухгалтерам, секретарям, відділу кадрів. Також було виявлено порушення щодо оформлення гуманітарної допомоги, виділеної «Нібулоном».

Матеріали цієї ревізії долучили до кримінального провадження, яке було відкрито у березні поточного року за частиною 1 статті 364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою та службовим становищем»).

Світлана Федорова — як заробити на хворих на COVID-19 і не сісти у в’язницю. 

У понеділок, 2-го серпня пройшли обшуки у приміщенні КП “Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб” в рамках відкритої кримінальної справи № 12021152030000258 від 19.03.2021, фігурантом якого є головлікар цієї політичної ради Світлана Федорова.
 
За інформацією наших джерел, близьких до керівництва МВС у Миколаївській області, Світлана Федорова, використовуючи службове становище, встановила додаткову оплату у розмірі 300% заробітної плати деяким працівникам медустанови, які не мали безпосереднього відношення та не були задіяні у реагуванні на випадки коронаві 19 (порушуючи положення п. 1 Постанови КМУ від 23.03.2020 № 246). Крім того, в ході розслідування зазначеного кримінального провадження було виявлено факт дублювання виконаних будівельних робіт та подальше заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться про контракт із ТОВ “Будівельна компанія “Інтербуд” з якою у 2020 році було укладено договір з ремонту приміщень лікарні на загальну суму 2 млн. 565 тис. грн. В той же час, ТОВ “СП “Нібулон” надало благодійну допомогу КНП, під час якої було виконано ремонт будівель лікарні на загальну суму 16 млн. 460 тис. грн. У зв’язку з вищевикладеним, виникла ймовірність внесення до актів приймання виконаних будівельних робіт посадовими особами КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» свідомо неправдивих відомостей. Згідно з офіційними даними, метою проведення обшуку було виявлення та вилучення відповідної документації.
 
Разом з тим, за іншою версією, ще однією можливою причиною для проведення обшуків стала інформація про вимагання Світлани Федорової грошових коштів з пацієнтів та відмови у наданні медичної допомоги хворим COVID-19 похилого віку та з тяжким перебігом хвороби. Своє рішення про відмову у наданні медичної допомоги хворим Світлана Федорівна відкрито мотивувала тим, що такі хворі можуть не вижити, і вона не має наміру “псувати статистику померлими, оскільки це знижує рівень державних виплат”. Нагадаємо, Федорова у вересні 2020 року відмовлялася приймати в “інфекційку” пацієнтів із COVID-19 з самого міста Миколаїв, відправляючи всіх до міськлікарні №1, хоча згідно з офіційними даними “інфекційка” у той період була заповнена лише на 52%. З тих пацієнтів, яким Світлана Федорова дозволяла проходити лікування від COVID-19 у підконтрольній їй медустанові, в приватному порядку були потрібні кошти в розмірі 500 у.о. виступив на захист Федорової, назвавши обшуки Національною Поліцією у Миколаївській інфекційній лікарні у рамках відкритої кримінальної справи “самоврядністю”?

Нагадуємо, що раніше Світлана Федорова відмовлялася ділитися апаратами ШВЛ, що не використовуються, з іншими медустановами Миколаївської області, у тому числі з пологовим будинком, мотивуючи тим, що від кількості апаратів ШВЛ у лікарні залежить рівень зарплати її співробітників, і не важливо, працюють ці апарати чи ні. “Працюють вони одночасно чи ні – не ваша справа. І кожен апарат, ну так вигадала НСЗУ хитро формулу, від кількості апаратів залежить зарплата моїх співробітників.” – Заявила Світлана Федорова на своїй сторінці у Фейсбук.

У розпал пандемії та жорстких карантинних обмежень 15 січня 2021 року чоловік Світлани Федорової Микола Ісайкін придбав в автосалоні нову іномарку KIA Sportage за 610 тисяч гривень, при цьому його офіційна зарплата за весь 2020 рік склала вдвічі менше, ніж вартість самого автомобіля. Щоб зрозуміти, звідки в сім’ї головного лікаря Федорової з’явилися кошти на таку дорогу покупку, досить згадати, як у квітні 2020 року близький друг та покровитель Світлани Федорової екс-начальник миколаївського УСБУ Віталій Герсак порушив кримінальну справу на керівництво Миколаївської облдержадміністрації.через те, що ті на тиждень затримали виділення грошей миколаївській “інфекційці”. “Спілкувався щойно з Федоровою ось вона пішла зі сльозами на очах, каже: “Я не знаю, як дивитися зараз підлеглим у вічі. Я сьогодні мала виплатити аванс, а я не знаю, що їм сказати”. Хочу попросити вас усіх, будь ласка, не давайте розповідати слова, казки або доводити один одному, хто не зібрався. Давайте просто максимально швидко зберемося і максимально швидко виділимо гроші, щоб наші медики працювали і не мали жодних питань. Виділили? Проблема у чому? Хтось може відповісти? Я вам заявляю, що з сьогоднішнього дня буде відкрито кримінальне провадження за цим фактом”, – сказав Віталій Герсак. Те, що виділені з бюджету кошти, як і частина спонсорської допомоги, йшла не на потреби миколаївської “інфекційки”,а на покупку дорогих авто для головного лікаря говорили місцеві активісти та писали ЗМІ.

Дивує і те, що у Світлани Федорової заробітна плата 135 тисяч гривень на місяць, а у працівників 6000 – 8000 гривень.

Як бачимо, головлікар Миколаївської обласної інфекційної лікарні Світлана Федорова, прикриваючись добрими намірами та своїм дахом у вигляді політичної сили “Наш Край”, бере гроші і від спонсорів, і від пацієнтів, і від держави. Ось тільки ці гроші осідають у її особистій кишені. Залишається відкритим питання: чому правоохоронці так довго не звертали уваги на явну невідповідність між розкішним способом життя та скромною декларацією Світлани Федорової?

Просимо це журналістське розслідування вважати офіційним запитом до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань з проханням перевірити викладені у статті факти та вжити заходів відповідно до компетенцій.

Світлана Федорова, а воно того варте?

Час – найцінніший ресурс. Рано чи пізно до цього приходить кожен, хто будь-яким чином знецінював свій час, зводив його важливість до нуля і розкидався дорогоцінними днями. Час – все, що маємо.Якщо ви вважаєте, що для блогу про те, як нам, нарешті, дали повний контракт без білих плям, це занадто пафосний початок, ви, можливо, матимете рацію. Занадто багато честі. Але йдеться насамперед про мій час. А коли у вас фактично крадуть найважливіше, що є, хочеться звернути на це увагу.

Так ось, нам дали повний контракт. Історія завершено, на ній можна поставити крапку. Документ, згідно з яким голова КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань» Світлана Федорова зафіксувала свої трудові відносини на п’ять років із обласною радою. І для тих, хто щойно з’явився в ефірі, короткий екскурс:

Якщо за датами – запит Федоровій ми надіслали 20 жовтня, відповідь надійшла у строк – 26-го. У ньому директор КНП надіслала нас до обласної ради. Почалася ціла віха. Ми – запит голові обласної ради (дякую, що вже колишній) Москаленку, нам витримки із закону, де сказано, що у контракті є конфіденційна інформація. Ми – повторний запит Москаленка про те, що конфіденційною є інформація, а не документ, нам – відписка. Ми – здоровий глузд, закони та логіку, нам – звинувачення у «жовтяниці», зловживанням наркотиками та нічними пригодами на окружній. Докладніше про те, як це проходило і чому, насамперед, ви маєте право знати, на яких умовах наймаєте людину на роботу, можете прочитати тут

.
приклад однієї з публікації Федорової

Коли опоненти перейшли межу, ми зрозуміли, коли нам почали писати люди, яких ми не знаємо. Люди були шоковані. «Так пише головлікар? Це точно вона?», «А що ви такого попросили, що з вами так розмовляють?», «А в чому проблема надіслати контракт?». На той період ми вже розуміли, в чому проблема, а тому нам було вдвічі кумедніше спостерігати за конвульсіями.

Паралельно з усіма перерахованими подіями ми підключили до процесу всіх, кого за законом можна було підключити. Дехто відпав ще на етапі «знайомства із ситуацією». Причини прості: “Ми не хочемо сваритися”. Але багато хто погодився і відіграв вирішальну роль у тому, що контракт сьогодні у нас на руках. Наприклад, ми написали всім народним депутатам, але відповів Ігор Негулевський. Він надіслав запити скрізь, куди можна, за підсумками яких у ГУ Нацполіції відкрили кримінальне провадження за статтею 171 Кримінального кодексу України («Перешкода журналістській діяльності»). Відкрили одразу як на Федорову, так і на Москаленка. Ще ми подали до суду та написали представниці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області Світлані Одинцовій.

Я описую це все, бо хочу, щоб ви зрозуміли абсурд ситуації – те, що належить вам згідно із законом – інформація, довелося вигризати зубами, із залученням поліції, прокуратури, Верховної Ради (так, навіть їх), представника омбудсмена.

Те що можна було надіслати нам через п’ять днів після запиту, дісталося через три місяці. І це ганьба – ганьба Світлани Федорової, ганьба Вікторії Москаленко, ганьба їхнього оточення, яке давало своїх адвокатів із ПАЕК, готувало бездарні відписки та всіляко підбурювало. Я здогадуюсь, що відіграло вирішальну роль у тому, що Федорова надіслала нам свій контракт і, гадаю, люди, які стежать за цими подіями, теж знають це прізвище. Коли ти втрачаєш далеко не найпотужнішу, але все ж таки якусь СБУшну спину, а розумні люди кажуть тобі, що порушувати закон не добре – починаєш замислюватися.

Ви, напевно, вже помітили, що я й досі не назвала суму, прописану у контракті. Це 135,4 тисяч гривень – умовна середньомісячна зарплата Світлани Федорової, як директора КНП. Та сама сума, про яку Федорова воліла мовчати, говорячи у себе на Facebook про голу ставку – 32 тисячі гривень.

   

Знаєте, чому я не почала писати текст зі слів ШОК СЕНСАЦІЯ 135,4 ТИСЯЧИ ГРИВЕНЬ? Тому що це не було нашою метою. Журналіст надсилає інформаційний запит не для того, щоб «напхати» або, як писала Федорова, «вимагати відкоту». Іноді запит – це просто запит. Чи велика, маленька ця сума, я не знаю, і я не нав’язуватиму вам свою думку. Скільки із цих грошей Світлана Федорова отримуватиме на руки, я теж не можу вам сказати. Тому що ми поки що не посилали запит. Це просто 135,4 тисяч гривень і вони навіщось зафіксовані в контракті, як середньомісячна зарплата, яку може отримувати Світлана Федорова. Навіщо їх зафіксували? Ви можете здогадатися.

Питання було в іншому – невже ви, чиновники, депутати, начальники КП та інші люди, які стосуються спільної скарбнички, думаєте, що можете забити на закон? Невже ви, Світлана Федорівна, думали, що можете й надалі поливати брудом журналістів та «морозитись» від Конституції країни, чий орган управління ви уявляєте? Я хочу, щоб кожен, хто отримує гроші із загальної скарбнички, розумів – які б дії ви не робили, як би ви не спиралися, як би не схиляли слово “журналіст”, ми все одно отримаємо відповідь на запит. П’ять днів або три місяці, півроку чи рік – ми отримаємо відповідь на запит. Тому що закон для всіх єдиний. І чи не можна з одного боку ігнорувати закон про доступ до інформації, а з іншого – вимагати собі піврічну компенсацію, спираючись на закон про місцеве самоврядування, так, Вікторія Москаленко? До речі, якщо Світлана Федорова зрештою зупинилася і дала нам контракт, Вікторія Москаленко остаточно втратила зв’язок з реальністю. Наприклад, під час другої сесії.

Вікторія Москаленко на засіданні облради вона заявила, що поліція відкрила на неї справу, бо контракт нам, журналістам, «не сподобався». Тобто справа була зовсім не в тому, що юрист зарахувала зарплату директора КНП до конфіденційної інформації. Просто не сподобався нам контракт та все. «Тому я боротимуся. Боротися і доводити свою правоту», – сказала Вікторія та переможно подивилася у бік ЗМІ. Насправді ми б і не чекали від неї розуміння всієї абсурдності своїх же дій. Адже алкоголік ніколи не зізнається, що він алкоголік. Те саме і з тими, хто отримав до рук владу, але морально виявився надто слабким, щоб залишатися тверезомислячим.

А вас, Світлано Федорівно, я хотіла б попросити не гаяти часу. Як уже було сказано спочатку, на мій скромний погляд, це найважливіший ресурс, який ми маємо. Ви могли не гальмувати відповідь, не опускатися до образ, не вбивати свій авторитет в очах адекватних людей, а дати нам ці 18 сторінок контракту протягом п’яти днів і сьогодні ніхто б уже не згадував про 135,4 тисяч умовної середньомісячної зарплати. Вчинити чесно та спокійно. Але на помилках навчаються і, сподіваюся, свою ви усвідомили. Ми вже побачили, який ви директор КНП, а, судячи з різноманітності фені у лексиконі, побачили, яка ви людина. Найближчим часом покаже, який ви депутат і тут у вас поки що майже порожній лист. У вас є п’ять років, 557 голосів від виборців та будь-який кредит довіри. Тому, не витрачайте часу, відповідайте на запити (ми скоро їх надішлемо), робіть справи, а, заодно, дайте відповідь собі на питання – воно того варто?

fakty.org

Теги: Світлана Федорова, Федорова , головний лікар миколаївської інфікційної лікарні , миколаївська інфікційна лікарня , інфікційна лікарня, лікарня , інфікційка , Миколаїв , Украина , Україна , Николаев,подяка в конверті, конверт, Корупція, Хабар, КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань» Світлани Федорової, КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань» Федорової, КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань» , Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань, Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб, Ірина Шамрай, Шамрай, начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай,начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Шамрай, Миколаївська міська рада , Президент асоціації анестезіологів України Сергій Дубров, Президент асоціації анестезіологів України Дубров , Президент асоціації анестезіологів України , асоціація анестезіологів України Сергій Дубров, асоціація анестезіологів України , асоціація анестезіологів України Дубров, Сергій Дубров, Дубров, Міністерство охорони здоров’я, МОЗ, Зловживання владою та службовим становищем,COVID-19, ТОВ “Будівельна компанія “Інтербуд”, Інтербуд, МВС, НСЗУ,Медицина
Автор: wikibazacom
ПРЯМИЙ ЕФІР