Особливості реєстрації молодіжної чи дитячої громадської організації

Особливості реєстрації молодіжної чи дитячої громадської організації
41632 ПЕРЕГЛЯДІВ

Тарас Грень:На сьогодні законодавством визначено дві основні організаційно-правові форми громадського об’єднання: громадська організація, громадська спілка. При цьому ч. 5 ст. 1 ЗУ «Про громадські об’єднання визначено, що останні можуть створюватись як зі статусом юридичної особи, так і без нього. Слід звернути увагу, Що засновниками молодіжної чи дитячої громадської спілки можуть бути дві та/або більше молодіжні та/ або дитячі організації.
Основні кроки для досягнення успішного результату державної реєстрації громадського об’єднання:
1.Підготувати статут.
2.Провести установчі збори засновників
3.Підготувати пакет документів, серед яких:
-заява про державну реєстрацію створення юридичної особи або заява про державну реєстрацію створення громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи.
-протокол установчих зборів засновників та реєстр присутніх учасників (відповідно до частини другої статті 9 ЗУ « Про громадські об’єднання»)
-відомості про керівні органи.
-статут (пронумерований, прошнурований та підписаний усіма засновниками).
-заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій, - за бажанням заявника
4.Подати документи та отримати відповідь (виписка та сканкопія установчого документа) через портал електронних сервісів за кодом доступу, зазначеному в описі документів, що видається заявникові під час прийому.
Відповідно до положень Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» слід звернути увагу на:
✔️Засновниками молодіжних та/ або дитячих громадських організацій можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 річного віку;
✔️Засновником спілок молодіжних та дитячих громадських організацій є молодіжні та дитячі громадські організації;
✔️Індивідуальними членами молодіжних громадських організацій можуть бути особи віком від 14 до 35 років, індивідуальними членами дитячих громадських організацій від 6 до 18 років.
✔️Вступ неповнолітніх віком до 10 років до дитячих громадських організацій здійснюється за письмовою згодою батьків, усиновителів, опікунів або піклувальників.
✔️Особи старшого віку можуть бути членами молодіжних та дитячих громадських організацій за умови, якщо їх кількість у цих організаціях не перевищує 10% загальної кількості членів; а у складі виборних органів – кількість осіб старшого віку не може перевищувати 30% членів виборних органів.
Кому подавати документи?
Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Львів)
https://zakhidne-minjust.gov.ua/.../state.../print-lviv/
Центри надання адміністративних послуг
Онлайн будинок юстиції https://online.minjust.gov.ua/
Державна реєстрація громадських об’єднань – БЕЗКОШТОВНА!
Термін реєстрації становить 3 робочі дні з дати подання документів!

ПРЯМИЙ ЕФІР