Аналітики БЕБ за три місяці виявили «схемного»ПДВ на 374 млн грн

Аналітики БЕБ за три місяці виявили «схемного»ПДВ на 374 млн грн
369886 ПЕРЕГЛЯДІВ

Аналітиками Бюро економічної безпеки України встановлено 103 підприємства з потенційним ризиком незаконного відшкодування податку на додану вартість. Йдеться про ймовірні маніпуляції підприємств з відображенням залишків імпортних товарів та реального походження експортних товарів, робіт чи послуг у податкових деклараціях для відшкодування ПДВ.

Щоб не допустити розтрату державних коштів до Державної податкової служби України БЕБ скерувало рекомендаційні листи про виявлені ризики. Для збереження бюджетних коштів Податкова служба проводить документальні позапланові перевірки цих суб’єктів господарської діяльності та перевіряє подані декларації.

У результаті вже 8 підприємств самостійно відмовилися від відшкодування ПДВ. Сумарно це 12 млн грн.

Довідково: Відповідно до Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» одним із основних завдань Бюро є саме упередження ризиків економічній безпеці України, зокрема, незаконного відшкодування податку на додану вартість.

Ризиком є загроза, що ідентифікується в бюджетній, податковій, митній, грошово-кредитній або інвестиційній сфері, вплив якої призводить до тінізації економіки та послаблення економічної безпеки держави. Для виявлення таких загроз аналітики застосовують ризик-орієнтований підхід.

Нагадаємо, нещодавно аналітики Територіального управління БЕБ у Волинській області упередили закупівлю комунальним некомерційним підприємством медичного обладнання за значно завищеною ціною. Аналітики направили лист, в результаті чого, обладнання закупили за 2,5 замість 3,7 млн грн. Більш детально https://esbu.gov.ua/news/beb-zapobihlo-roztrati-12-mln-hrn-na-zakupivli-medobladnannia-dlia-novonarodzhenykh

Теги: БЕБ, Бюро економічної безпеки,аналітики,ПДВ,Ризик-орієнтований підхід
ПРЯМИЙ ЕФІР