Південно-корейські бізнесмени інвестуватимуть у відновлення України
Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко обговорила з представниками бізнес-кіл Південної Кореї про залучення південнокорейських компаній до відбудови держави.
Про це представники Південної Кореї та України поговорили під час круглого столу «Korea-Ukraine Partnership for the Future», який відбувся в Сеулі, 16 травня, під егідою Торгово-промислової палати Республіки Корея.
Окрім цього було обговорено інвестиційні перспективи та трансформацію української економіки в контексті відновлення країни.
«Корейські компанії відомі своїм досвідом у реалізації інфраструктурних проектів. Працюємо, аби вони активніше долучалися до повоєнного відновлення України. Після перемоги відкриються нові безпрецедентні можливості для роботи та розвитку. Ми розраховуємо на вагомий внесок Південної Кореї у відбудову України», — заявила Юлія Свириденко.
На її думки перед країною постали два головних завдання: зробити все можливе для перемоги та вже зараз почати відновлювати державу, а не чекати закінчення війни. Наразі для швидкого відновлення України необхідно 14 мільярдів доларів. Мова йде про понад сотню проєктів, у яких відновлення відбуватиметься одночасно.
Як повідомляє пресслужба міністерства економіки України, держава пропонує залучити корейський бізнес для реалізації спільних проектів у різних галузях економіки, що зацікавило представників Південної Кореї.
Наприклад, компанії Lotte E&C та Hyundai Engineering висловили свій інтерес у співпраці з відновлення країни, а також — у паливно-хімічній галузі.
Для компанії POSCO Internationa було презентовано потенціал України з точки зору розвитку зеленої металургії. До того ж ця компанія має зерновий термінал в Україні, тому представники обох сторін обговорили перспективу спільної праці й в агросекторі з акцентом на агро виробництво та агро переробку.
Також делегації обох країн окремо торкнулись теми співробітництва у сфері видобутку та переробки критичних мінералів, таких як літій.
Ба більше, представники України підготували деякі пропозиції для співпраці із низкою інших великих корейських компаній:
1. Hyundai E&C (лідер на ринку послуг з будівництва інфраструктурних, енергетичних, виробничих та житлових об'єктів).
2. Hyundai Motors, яка матиме можливість розміщувати на території України виробництва електромобілів.
3. SK Ecoplant, що спеціалізується на впровадженні новітніх екологічно чистих технологій у промисловості, а також Samsung C&T (однієї з провідних південнокорейських будівельних компаній).
4. Hanwha Group вироблятиме сонячні панелі повного циклу, продукцію подвійного та оборонного призначення та мобільні безпілотні машини для розмінування земель.
Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України запевнила південнокорейських інвесторів, що сьогодні Україна є найкращим місцем для майбутнього розвитку бізнесу, оскільки країна має висококваліфіковану робочу силу, здатну впоратися з найскладнішими завданнями, а також для інвесторів надаються вигідні умови.
Юлія Свириденко наголошує, що нові компанії мають можливість розміщувати свої виробничі потужності в індустріальних парках. Спеціалізованим компаніям також пропонується долучитися до розвитку індустріальних парків в Україні в якості їх керуючих компаній.
"Ми встановили державні стимули у вигляді звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на імпорт обладнання для підприємств-виробників", — підкреслила Юлія Свириденко.