Наказував бомбити цивільні об’єкти у Маріуполі – заочно підозрюється російський генерал родом із Сумщини
356816 ПЕРЕГЛЯДІВ
За процесуального керівництва прокурорів Донецької обласної прокуратури громадянину рф заочно повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та веденні агресивної війни за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України).
Йдеться про генерал-лейтенанта армії держави-агресора, який, будучи уродженцем Тростянецького району Сумської області України, наказував бомбити свою батьківщину. Він є командувачем 4-ї Червонопрапорної армії Військово-повітряних сил та Протиповітряної оборони Південного військового округу Повітряно-космічних сил зс рф.
За даними слідства, з 24 лютого по травень 2022 року підозрюваний, підтримавши злочинні дії кремля щодо повномасштабного вторгнення на територію суверенної України, наказав привести у повну бойову готовність підпорядковані підрозділи, що перебували на військових аеродромах рф та у тимчасово окупованих регіонах України.
У подальшому генерал організував бойові вильоти авіації у повітряний простір нашої країни для бомбардування повітряних і наземних цілей у м. Маріуполі та Маріупольському районі. Зокрема удари наносились по лікарнях, поштових відділеннях, навчальних закладах та багатоквартирних житлових будинках, де у підвальних приміщеннях від обстрілів ховались люди.
До нанесення ракетно-бомбових ударів колишній сумчанин залучив декілька дивізій ППО, зенітно-ракетні, зенітно-артилерійські й радіотехнічні полки, армійську авіацію, а також центри управління та забезпечення. При цьому використовував літаки, штурмовики, винищувачі, бомбардувальники, гелікоптери, безпілотні й інші літальні апарати, які стартували з військових аеродромів рф та АР Крим. Повітряні судна і БПЛА атакували маріупольців керованими ракетами, а також авіаційними бомбами, авіапушками та іншим озброєнням, у тому числі, забороненим міжнародним правом.
Наслідком злочинних дій командуювача армією стали численні жертви серед мирних мешканців, руйнування населених пунктів області. Досудове розслідування за процедурою in absentia здійснюється слідчими ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Максимальне покарання за вказані злочини – довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.