Проводять незаконні перевірки, допитують громадян та агітують отримувати російські паспорти - підозрюються десятеро експоліцейських з Маріуполя
429197 ПЕРЕГЛЯДІВ
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури 10 колишнім працівникам Національної поліції України повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
За даними слідства, у лютому-березні 2022 року, коли російська армія після масованих бомбардувань захопила м. Маріуполь, десятеро поліцейських відмовились від евакуації на підконтрольну Україні територію та перейшли на бік окупантів. Четверо колишніх співробітників ГУНП в Донецькій області та шестеро їх колег з Маріупольського РУП зрадили присязі на вірність українському народові. Вони прийняли пропозиції місцевих маріонеток кремля та добровільно обійняли псевдопосади у незаконно створених правоохоронних органах так званої «днр».
Свідомо працюючи на ворога, старші лейтенанти, майори, капітани, а також двоє рядових поліції нині виконують обов’язки дільничних інспекторів, помічників оперуповноважених, працюють у секторі карного розшуку та черговій частині ізолятору тимчасового тримання.
Двоє з підозрюваних жінок стали старшою інспекторкою сектору інформаційних технологій та слідчою, а третя злетіла по кар’єрній драбині від старшого психолога з особливих доручень до начальниці сектору кадрового забезпечення одного з райвідділів так званої поліції. За наявною інформацією, останні агітують своїх колег отримувати паспорти рф та «здають» новому начальству тих, хто відмовляється з ними співпрацювати.
На службі у окупантів «оборотні у погонах» не тільки чергують на блокпостах, перевіряючи документи та вишукуючи серед населення прихильників законної української влади. Вони безпідставно затримують громадян, викликають на допити, проводять фейкові слідчі дії. Крім того, заробляють собі «авторитет» виступами у підконтрольних медіа, вводячи населення в оману нібито відтворенням законності на руїнах південного регіону області, майже зруйнованого росіянами.
Підозрюваних звільнено із посад в Україні. Досудове розслідування – ТУ ДБР, розташоване в м. Краматорську.
Максимальне покарання за санкцією статті – довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.