Переселенцю з Маріуполя допомогли встановити факт смерті бабусі

346016 ПЕРЕГЛЯДІВ
Згідно з Сімейним кодексом України та Законом України "Про органи реєстрації актів громадянського стану" смерть підлягає державній реєстрації в органах реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті або за місцем поховання. Наявність свідоцтва про смерть - важливий документ, що уможливлює подальші правочини, наприклад, прийняття спадщини, призначення опікунства тощо.
Через збройну агресію
російської федерації проти України гинуть мирні громадяни, а в містах, де ведуться активні бойові дії, часто немає можливості належним чином зафіксувати факт смерті людини. Родичі померлої людини не мають можливість отримати лікарське свідоцтво про смерть за встановлено формою. Тоді виникає необхідність державної реєстрації смерті на підставі рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час.



Спершу Микола звернувся до відділу державної реєстрації актів цивільного стану та надав акт, згідно з яким була зафіксована смерть жінки. На своє звернення чоловік отримав відмову, адже не надав відповідного документа, який може бути підставою для державної реєстрації смерті особи (акт, який отримав чоловік від комісії медсестер не є належним документом). Фахівці органів РАЦСу порадили чоловіку встановити факт смерті бабусі шляхом звернення до суду з відповідною заявою.
Працівниця Драбівського бюро правової допомоги Світлана Опанасенко вивчила обставини справи, зібрала доказову базу та подала до суду заяву про встановлення факту смерті бабусі.


