В Україні розпочався другий Національний тиждень читання. Розбираємо, що це таке

В Україні розпочався другий Національний тиждень читання. Розбираємо, що це таке
327784 ПЕРЕГЛЯДІВ

З 12 грудня 2022 року Український інститут книги проводить другий Національний тиждень читання. В минулому році Україна провела Національний тиждень читання разом з МКІП з 13 по 19 грудня.

Що це за тиждень читання? 

 

Як повідомляє Український інститут книги - це загальнонаціональне свято, що об'єднує навколо читання читачів, письменників, бібліотекарів, видавців і книгарів по всій країні.

 

Мета даного проєкту - залучити якомога більше людей до читання, купівлі або навіть дарувати книжки, збільшити відвідування бібліотек та привернути увагу українського книговидання та літератури для того, щоб підтримати українські видавництва, книгарні та бібліотеки.

 

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль Джерело: Український інститут книги

 

Національний тиждень читання — надзвичайно важлива подія для промоції читання книжок в різних країнах. Український інститут книги займається промоцією читання на державному рівні. По-перше, ми спрощуємо українцям вибір — у нас є проєкти, в яких експерти відібрали книжки під різних читачів, від дошкільнят до дорослих, крім того, ми інформуємо про українські книжки, що здобули премії та нагороди як в Україні, так і за кордоном. По-друге, надаємо доступ до книжок безкоштовно через публічні бібліотеки, для яких закуповуємо книжки. По-третє, здійснюємо ряд проєктів з промоції читання як процесу, важливого для формування цілої життєвої стратегії, зазвичай значно більш успішної у тих, хто читає багато, ніж у тих, хто не читає взагалі”, - зауважила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль. 

 

 

Їхнє гасло - “Знайди свою книжку!”. Тому акція націлена на те, щоб читачі мали змогу знайти свого автора, свою книжку, свій жанр тощо. Так минулого року вони залучали людей до акції, умови якої були такі:

 

  • - Написати пост у своїх соцмережах із рекомендаціями українських книжок (перекладних або від українських авторів), цінних саме для вас. 

  •  
  1. - Купити книжки у книгарні для когось у подарунок, для себе або для передачі в бібліотеку — і також розповісти про це у своїх соцмережах. 

  2.  
  1. - Розповісти або написати історію про читання і книжки у вашому житті в соціальних мережах. Чому, як ви думаєте, читання та українські книжки важливі для українців? 

  2.  

 

  • - Сходити/записатися в бібліотеку самостійно або з малечею, обрати книжки для всієї родини і написати про свій досвід.

  •  
  • В цьому ж році протягом тижня УІК візьмуться поширювати найбільш популярні книги в українських книгозбірнях з різних жанрів: від художньої літератури до нон-фікшн.

Попри виклики воєнного часу, ми впевнені, що українська книга, яка на сьогодні викликає дедалі більший інтерес в українського читача, заслуговує на ще більшу увагу та обізнаність із нею. Зокрема, ми б хотіли привернути увагу до українських книжок, наявних у бібліотечних фондах України, популяризувати читання як життєву практику серед українців та посприяти розвитку популярної літератури українською мовою. Інформацію про найпопулярніші книжки нам надали майже всі публічні бібліотеки України, які підпорядковані МКІП, — 60 із 69, це вагомий показник, що означає, що результати поширюються на читачів, які відвідують бібліотеки по всій Україні”, - сказала Олександра Коваль.

Вже з 12 грудня Український інститут книги на своєму сайті почали публікувати перелік популярних книг, які можна знайти за хештегами #ЗачитанеДоДірок і #тижденьчитання. 

 

Окрім цього, протягом Національного тижня читання на телеканалах транслюватимуть інтерв’ю з українськими письменниками, які були активними впродовж року, отримували винагороду чи потрапляли до списків вагомих премій і мали можливість вийти в ефір у зазначений час.  

 

Головне, що кожен з вас може взяти участь в акції та ділитись з читачами улюбленими книжками.

Теги: Олександра Коваль,Національний тиждень читання,Українським дітям - українську книгу,книга,Український інститут книги
ПРЯМИЙ ЕФІР