Що змінилось після п’яти років реставрації Андріївської церкви ?
Вже в суботу, 12 грудня кияни зможуть вперше за п’ять років відвідати Андріївську церкву в Києві. Відкрити церкву вирішили в честь 320-ї річниці народження архітектора даної споруди - Франческо Бартоломео Растреллі. Наступного дня після відкриття пройде перша церковна служба.
Що ж змінилося за ці п’ять років реставрації?
• Ікони, живописи та іконостаси приведені до ладу та повністю оновлені;
• Увесь бруд та пил прибрали та почистили підлогу, яка тепер сяє;
• Кабелі та проводка уся змінена, дотримана уся пожежна безпека;
• Системи теплопостачання, світла та кисню також оновлені та доставлені в новому продукті;
• Аналіз німецьких технологів дозволив відтворити ідентичний колір стінного покриття, провівши перед чим близько 35 пробних фарбувань.
Чим відома ця церква?
1. Назву будівля отримала в честь апостола Андрія Первозданного;
2. Часто церкву хотіли знести та побудувати інші споруду, проте навіть після трьох пожеж через блискавку храм стояв на місці;
3. За радянської влади у 1968 році всередині був антирелігійний музей, але з настанням війни були поновлені служби;
4. Висота цього спорудження сягає 50 метрів;
5. Андріївська церква офіційно внесена до національної спадщини ЮНЕСКО;
6. Будування церкви було важким: фундамент стояв на пагорбі, який часто обмивала вода, тому прийняли рішення про додаткові укріплення для довгих років служіння.
Також близько місяця тому було відреставровано огорожу Покровської церкви, наступного року планують відновлювати саму будівлю та дзвіницю.
В вересні цього року була відновлена садиба Іпсіланті по вулиці Мазепи (Печерський район). Зовнішній вигляд привели до ладу та відновили початковий вигляд садиби.
За новинами Києва та свого міста слідкуйте на сайті, вивчайте свою культурну спадщину, бережіть себе та будьте здорові!!!