ДТП із президентом «Рошена» Москалевським: судді, що вели справи, та вичерпаний строк

ДТП із президентом «Рошена» Москалевським: судді, що вели справи, та вичерпаний строк
44871 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Невідворотність покарання. Директор заводу "Рошен" Москалевський залишився безкарним за те, що машиною збив велосипедиста та переїхав два велосипеди. Улітку 2020 року на трасі в Кончі-Заспі він зачепив дзеркалом велосипедиста та помчав далі. На фото – постраждалий у кареті швидкої. На світлофорі Москалевського наздогнали колеги постраждалого та перегородили дорогу велосипедами. Москалевський їх переїхав. Поліція розслідувала, але пропустила всі терміни – навіть оштрафувати не змогла. Прокуратора теж запізнилася, і суд закрив справу. Влада прямо каже: давіть велосипедистів, в Україні це не карається», –написав він.

«СтопКор» розбирався, хто, як і коли розглядав справу Москалевського

16 липня 2020 року під час ранкового тренування на Новообухівській трасі джип Москалевського підрізав колону велосипедистів, зачепивши дзеркалом одного з інструкторів. Спортсмени вирішили поговорити з водієм на світлофорі — вони обступили авто й заблокували рух. Кермувальник натомість натиснув на газ і наїхав на двох велосипедистів, через що одного з них госпіталізували з травмами.

Вячеслав Москалевський, коментуючи інцидент, заперечував, що наїхав на людей — за версією підприємця, «агресивна команда» велосипедистів почала стукати руками по його машині, після чого «кинула два велосипеди перед колесами».

У липні 2020 року поліція Київської області відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 286 Кримінального кодексу.

Тоді в пресслужбі зазначили, що інформація про допит Москалевського є таємницею слідства.

Однак пізніше, 7 серпня, кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди за участю директора компанії «Рошен» В'ячеслава Москалевського в Київській області було закрито, але відкрито за фактом заподіяння легких тілесних ушкоджень.

Moskalevskiy Vyacheslav
Ауді, якою Москалевський збив спортсменів Фото: eshelon/Facebook

У листопаді в поліції Київщини заявили, що Москалевському правоохоронні органи мають намір повідомити про підозру в заподіянні легких тілесних ушкоджень під час ДТП.

Наприкінці 2020 року справа за адміністративним правопорушенням №369/10348/20, що розглядалася в Києво-Святошинському районному суді Київської області, була закрита. Зокрема, суддя Світлана Хрипун повернула адміністративну справу до Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області для додаткової перевірки та належного оформлення. Суддя Ганна Перекупка винесла рішення, після чого воно було оскаржене в Київському апеляційному суді.

Примітно, що Світлана Хрипун, маючи річний дохід понад пів мільйона гривень, не декларує житло ані своє, ані родичів. А відповідно, проживає вона на вулиці.

Щодо Ганни Перекупки – то та декларує 1000 квадратів коштовної землі у Києві та ще майже 2 000 квадратів – під Києвом.

У січні 2021 року поліція передала до суду обвинувальний акт щодо Москалевського у заподіянні легких тілесних ушкоджень під час ДТП в Київській області. Йому повідомили про підозру за статтею 125 Кримінального кодексу.

31 березня 2021 року президент кондитерської корпорації «Рошен» В’ячеслав Москалевський не прийшов на перше засідання суду.

2 квітня 2021 року Києво-Святошинський районний суд Київської області визнав директора компанії «Рошен» В'ячеслава Москалевського винним у порушенні правил дорожнього руху.

Суд оголосив рішення 2 квітня 2021 року. Справа про ДТП була закрита поліцією 7 серпня 2020 року. У той час, як строк притягнення до адміністративної відповідальності становить три місяці.

Обвинувачувався Москалевський за двома статтями КУпАП: 124 (порушення ПДР, що спричинило пошкодження транспортних засобів або іншого майна) і 122-4 (залишення місця дорожньо-транспортної пригоди).

12 травня 2021 року Київський апеляційний суд залишив без змін рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області, який визнав винним у порушенні правил дорожнього руху директора компанії Roshen В'ячеслава Москалевського.

moskalevskiy dtp velosipedisti
У справі щодо ДТП із Москалевським сплили строки давності

22 вересня 2021 року Києво-Святошинський районний суд Київської області відмовився притягувати до кримінальної відповідальності директора компанії Roshen В'ячеслава Москалевського.

Суд дійшов висновку, що під час дізнання прокурор грубо порушив процесуальні строки, оскільки обвинувальний акт у кримінальному провадженні за звинуваченням Москалевського у скоєнні кримінальної провини, передбаченої ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу, було направлено до суду поза строками досудового розслідування, що є підставою для закриття кримінального провадження у справі.

Своїм рішенням суд закрив справу проти Москалевського через те, що після повідомлення йому про підозру минув строк досудового розслідування, визначений процесуальним кодексом.

Прокуратура оскаржила це рішення в апеляційному суді.

А судді – хто?

«СтопКор» дізнався, що на тому засіданні 22 вересня головувала суддя Мирослава Омельченко за участю секретаря Смолянюк Т. А. За даними ЗМІ, суддя Омельченко полюбляє виносити вироки російською мовою – принаймні, так було у 2019 році, коли країна-агресор вже окупувала частину українських територій.

miroslava omelchenko suddya
Мирослава Омельченко Фото: скриншот

У тому ж 2019 році суддю Мирославу Омельченко звинуватили в хабарництві за затягування ухвалення вироку бандиту Ігорю Чупринському. Історія має продовження і нині.

stopcor.org

Теги: Украина,ДТП ,Рошен,Москалевський,Україна,Мирослава Омельченко ,Омельченко,хабарництво, Ігор Чупринський,Чупринський, Київська область, Киевская область,Киев,Київ,Кримінальний кодекс ,Кримінальний кодекс України,Roshen В'ячеслав Москалевський,Roshen Москалевський,Roshen ,В'ячеслав Москалевський,Києво-Святошинський районний суд Київської області,Києво-Святошинський районний суд ,районний суд ,суд ,Київський апеляційний суд ,апеляційний суд ,ПДР,Світлана Хрипун,Хрипун
Автор: wikibazacom
ПРЯМИЙ ЕФІР