«ОПОРА» просить визнати оголошення Терехова мером Харкова протиправним і заявляє про погрози
Громадська мережа «ОПОРА» просить визнати оголошення Ігоря Терехова мером Харкова протиправним. В організації заявили про погрози від членів низки виборчих дільниць.
Про це повідомили координатор «ОПОРИ» на Харківщині Микола Зінченко та голова правління цієї організації Ольга Айвазовська.
Зінченко розповів, що у протоколах десяти виборчих дільниць і протоколах Новобаварської та Основ'янської районних територіальних виборчих комісій наявні розбіжності у голосах за кандидатів.
Координатор «ОПОРИ» просить Харківську міську територіальну виборчу комісію визнати дії Новобаварської та Основ'янської ТВК протиправними й оголосити повторний перерахунок голосів на 10 дільницях.
Крім того, Зінченко просить визнати протиправним і скасувати рішення про визнання Терехова обраним міським головою, оскільки воно порушує виборчі права громадян.
За словами Айвазовської, представники Терехова заявили, що «ОПОРА» оприлюднила протоколи з дільниць, де її представників не було.
«Усе ж елементарно: є журнали реєстрації на дільницях, є підписи в протоколах, акти про отримання протоколів, є фото та відео з дільниць, є внутрішня логістика організації. Замість того, щоб чинити зараз тиск на організацію спостерігачів, розберіться в себе та спробуйте вийти із ситуації», — написала Айвазовська.
Вона додала, що під час голосування представники «ОПОРИ» працювали на 220 дільницях. І лише в межах одного району вони виявили невідповідності у 9 протоколах.
Очільниця організації каже, що їй телефонували представники цих дільниць: вони погрожували та визнавали, що представники «ОПОРИ» за голосуванням усе-таки спостерігали.
Вибори у Харкові
Вони відбулися 31 жовтня. Виконувач обов’язків Харківського міського голови Ігор Терехов здобув 50,66% голосів у першому турі виборів мера Харкова і здобуває перемогу. Натомість самовисуванець Михайло Добкін здобув 28,4% голосів.
Вибори відбулися через смерть колишнього мера Геннадія Кернеса, про яку стало відомо 17 грудня 2020 року. Харківська міська рада на засіданні 24 лютого позбавила його повноважень міського голови — більше ніж через два місяці після того, як його не стало.
Згідно з законом, після смерті міського голови парламент повинен призначити дострокові вибори не пізніше як у 90-денний строк. Були можливі дві дати: у березні або жовтні 2021 року. Зрештою парламент призначив нові вибори на 31 жовтня 2021 року.