Вчені, які закликають світових лідерів досягти угоди про субсидування рибальства, подали лист Генеральному директору Світової організації торгівлі
Близько 400 експертів з океанів з усього світу 8 листопада представили лист Генеральному директору Нгозі Оконджо-Івеалі, який закликає уряди країн світу домовитися про нові глобальні правила щодо обмеження шкідливих субсидій на рибальство на майбутній 12-й Міністерській конференції СОТ (MC12), яка розпочнеться наприкінці цього місяця. Генеральний директор ознайомив із листом членів Світової організації торгівлі і назвав його переконливим нагадуванням членам СОТ про необхідність завершити тривалі переговори та допомогти запобігти виснаженню запасів морської риби та біорізноманіття.
Лист, опублікований у журналі Science, був представлений Генеральному директору на віртуальній зустрічі провідними співавторами, доктором Рашидом Сумайлом та доктором Анною Шухбауер з Університету Британської Колумбії, від імені групи вчених із 46 країн, розташованих на шести континентах. У тексті листа викладаються погляди сторін, які його підписали на те, чого має досягти перспективна угода СОТ, наприклад, заборона на підтримку, що знижує вартість палива та будівництва суден і стимулює далекий водний промисел, а також відмову від стимулювання перелову від спеціального та диференційованого режиму для дрібних рибалок, що використовують знаряддя лову з низьким рівнем впливу або провідних промисел для харчування. "Члени СОТ повинні використати свій політичний мандат для захисту здоров'я океану та добробуту суспільства", - йдеться у висновку листа.