Голова Сумської ОВА Дмитро Живицький розповів, чи варто регіону готуватися до нового вторгнення рф
Росія продовжує обстрілювати прикордонні території України: у середу, 8 червня ворог бив по Сумщині з мінометів і кулеметів, а у другій половині дня вчинив два авіанальоти. Небезпека ударів залишається стабільно високою, однак імовірність повторного повномасштабного штурму області – на сьогодні мінімальна, зазначив у коментарі "СтопКору" голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.
"Загроза ударів по області існує завжди і буде існувати, поки існує країна-агресор і терорист – російська федерація. Однак на даний момент, по-перше, не спостерігається жодних ударних угрупувань, які мали б достатні потужності для прориву українського кордону й виходу на територію Сумської області. А, по-друге, наша лінія оборони й заходи, що здійснюються для посилення обороноздатності вздовж кордонів Сумщини, суттєво покращились, порівняно з тим, що було до 24 лютого", – коментує очільник Сумської ОВА.
Він зауважив, що підвищився як моральний дух українських захисників, так і матеріальне забезпечення прикордонних військ, місцевих Сил територіальної оборони та інших підрозділів, що задіяні в захисті регіону.
"Я не можу озвучувати на загал усі дії, які були вчинені з моменту вигнання рашистів з території нашого регіону, а також Київської і Чернігівської областей. Але з упевненістю можна стверджувати, що реалізується комплекс заходів, покликаний унеможливити повторне вторгнення. Тому сьогодні, з певною обережністю можемо констатувати, що новий наступ росіян через Сумську область хоча й не є неможливим, але виглядає малоймовірним", – зазначає Живицький.
За словами посадовця, протягом останнього місяця не зафіксовано нових спроб російських диверсійних груп заходити на територію Сумщини.
"Близько місяця тому було дві спроби прориву наземного сухопутного кордону – обидві були успішно відбиті. На жаль, були втрати й з нашого боку, але заходу ворожих ДРГ на територію області ми не допустили", – повідомив голова військової адміністрації.
Він також відзначив, що ведеться робота Служби безпеки, Нацполіції та інших компетентних служб з виявлення і затримання ймовірних посібників окупантів, які можуть займатися шпіонажем і диверсіями на території області, передавати розвіддані російській стороні чи коригувати ворожий вогонь.
Попри те, що небезпека обстрілів з боку росії залишається досить високою, мешканці деокупованих районів Сумщини масово повертаються додому.
"Наразі повернулися вже близько двох третин населення, що було евакуйоване з території Сумської області. Ми відстежуємо ці показники спільно з Укрзалізницею, аналізуємо статистику перевезень пасажирів. Наразі кількість людей, які в’їжджають залізничним транспортом на Сумщину, приблизно на 15% перевищує кількість тих, хто виїжджає. Це говорить про те, що люди активно повертаються назад", – коментує Живицький.
Чиновник також зауважив, що наразі в області активно ведуться роботи з відновлення зруйнованої інфраструктури. Зокрема, йдеться про першочергові протиаварійні заходи. За рахунок коштів державного й місцевого бюджетів, а також допомоги від благодійників проводиться швидка реновація приміщень адміністративних будівель та об’єктів соціальної інфраструктури – лікарень, шкіл, дитсадків тощо. Крім того, Мінрегіоном відпрацьовується механізм з відновлення приватних будинків, що мають часткові руйнації.
"Загального механізму стовідсоткового відновлення будівель і фінансування таких заходів поки, на жаль, немає. Тому наразі займаємось тим, що можна швидко відбудувати – вікна, двері, дахи, огорожі. І, звичайно ж, критичною інфраструктурою – водопостачанням і водовідведенням, теплозабезпеченням, електрикою, газовими мережами – тобто усім, що стосується забезпечення нормальної життєдіяльності регіону", – додав він.