Техніка для десятка бригад: стало відомо, що Порошенко привіз на фронт і що ще привезе
Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт привіз техніку для десятка бригад. Серед них – бригади Десантно-штурмових військ, які стоять біля Краматорська. А також підрозділи Сил Спеціальних Операцій та піхотинці.
Бійцям передали дві сотні безпілотників Autel – серед них і «пташки» з тепловізорами для нічних вильотів. Привезли бійцям дуже дефіцитні ретранслятори Motorola, які необхідні для стабільного зв’язку. А також чергову партію пікапів Mitsubishi L200, навігатори і планшети, генератори та інструменти. Загалом передали техніки на суму понад 22,5 млн грн.
Окрім того, батальйон 79-ї бригади Десантно-Штурмових військ отримав 11 нових бронемашин MLS Shield. Вартість цієї партії бронемашин – близько 100 млн грн. Кошти збирають волонтери ГО «Справа Громад», а Фонд Порошенка традиційно подвоює суму зібраних грошей.
Українські бійці під час прийому техніки не приховують емоцій. «Я думаю, це надія на успішне майбутнє. На перемогу над загарбниками. Ця машина буде сприяти нашій перемозі», – говорять хлопці.
Як розповів Петро Порошенко, знадобилося три з половиною місяці, щоб після низки переговорів та отримання експортних ліцензій бронемашини прибули у ЗСУ. Вперше в історії бойові бронемашини були продані благодійному фонду та волонтерам з України.
«У нас немає іншого завдання, ніж перемога. І у витрачанні коштів немає іншого напрямку, ніж Збройні Сили України. Я про це говорив за півроку до війни. За два дні до початку війни, після рішення путіна про визнання ЛНР і ДНР, на Погоджувальній раді керівництво парламенту, всі намагалися переконати, що нічого не буде. І лише лють українців, майстерність Збройних Сил зробили неймовірне», – нагадує Порошенко.
П’ятий Президент вкотре наголошує, що зараз всі зусилля мають бути сконцентровані для контрнаступу. «Не буде, знаєте, такого широкомасштабного контрнаступу – о 12 годині ночі вся країна піднялась, пішла в широкомасштабний наступ і всіх там викинули, всіх перемогли – це в уяві штатних брехунів, які дезорієнтують суспільство. А ті, хто буває на фронті, знають, що буквально вигризають, видирають кожне село, кожних 100 метрів наступу. І знають ціну, яку ми платимо за це», – зауважує Порошенко.
«Нові пікапи L200 – ми завершуємо проект передачі 81-й бригаді. Дуже крутий проект «бойових бджілок» – дронів Autel, в тому числі і з нічним баченням. Дуже позитивні відгуки від бойового застосування. У Харкові, на території Харківської області ми мали зустріч з двома різними батальйонами, які тримають оборону, Силами Спецоперацій. Хочу наголосити, що ми не просто передаємо дрони Збройним Силам, ми думаємо, яким чином нам покращити модельний ряд, бойове застосування, програмне забезпечення. І це вже такий міцний зв’язок з нашими партнерами з бойових бригад. Дрони йдуть зараз в десантні бригади – по 25 дронів. І це означає, що в кожному бойовому взводі буде один дрон. Ми налагодили систему, коли командир бригади буде мати повну картинку по всьому наступу, смузі оборони або контрнаступу», – пояснює Порошенко.
«Вже є західні гаубиці, західна артилерія, більш точна, ніж колишня, радянська, особливо у поєднанні з величезною майстерністю українських артилеристів. І от це поєднання підкреслює, що це – нова війна. Позиція перша – це сучасна, високоточна, далекобійна арта. Позиція друга – це очі арти, дрони. Позиція третя – це є засоби радіоелектронної боротьби», – говорить Порошенко.
Фонд Порошенка з волонтерами вже працюють над новим контрактом на закупівлю великої партії безпілотників оперативного рівня «Очі Арти» (на базі БПЛА Poseidon). Петро Порошенко, який побував на підприємстві під час поїздки у Європу, повідомив: «ми переконалися, що ці «пташки» надзвичайно круті, дуже високо літають, і русні дуже важко чимось їх досягнути. Якщо вони витратять ракету «Бук» або «Тор», то сама ракета коштує значно дорожче, ніж «пташка», – зазначає п’ятий Президент.
«Петро Порошенко поїхав на завод-виробник і підписав там договір стратегічного співробітництва. Це декілька десятків бортів до кінця року. Це спеціальна школа підготовки екіпажів в Україні. Це сервісний центр та склад запчастин. Наше завдання – щоб у десятків надефективних екіпажів літак був завжди», – наголошує волонтер Юрій Бірюков.
«Там цифри в десяток мільйонів гривень за кожен комплект, з урахуванням отриманих у процесі переговорів знижок. Тому гроші за комплекси – це наближення нашої перемоги. Давайте знову спробуємо зібрати сили. Тому що кожен виліт – це нові цілі, які одразу передаються через Кропиву на розрахунок арти. Тому що кожен виліт – це нові дохлі окупанти, це крок до перемоги», – зазначає волонтер.
«Ми викуповуємо всю партію цих безпілотників, які мають стати очима нашої артилерії, аби кожен удар по ворогу був максимально ефективним. Зі зрозумілих причин ми не називаємо виробників і не кажемо, де вони працюють. Але це справжні патріоти України, справжні професіонали. З 2014-го року працювали в Україні, мають величезний досвід. А сьогодні поєднують західні технології, західні моделі виробництва, західні ліцензії із глибоким професіоналізмом та патріотизм українців», – пояснює Петро Порошенко.
«Із власного досвіду знаю – це навіть не бригадний рівень. І командувачі, коли їм пропонуєш всю палітру продукції, завжди, 100% вибирають ці оперативні розвідувальні апарати. Бо це – «очі» артилерії. Тому саме «Очі Арти», а не Poseidon, буде називатися цей наш проект. Власники авторських прав на це також погодились», – зазначив Порошенко.
«Контрнаступ – це те, чим зараз живе кожен українець. Так, ми не приймаємо зараз військових рішень. Я вже не є Верховним Головнокомандувачем, але на своєму місці я і кожен член моєї команди робить максимум можливого для того, щоби забезпечити контрнаступ. Ми всі зараз цим живемо», – резюмує Петро Порошенко.
Порошенко також анонсував нові контракти на закупівлю гусеничної бронетехніки.
З 24 лютого на потреби армії структури Порошенка спрямували понад півмільярда гривень. За ці кошти були придбані тисячі бронежилетів та кевларових шоломів, зброя, сотні автомобілів на потреби фронту, серед них бронемашини та вантажівки, тепловізори, сотні дронів, електрогенератори, цифрові радіостанції, старлінки, військовий одяг, турнікети, натівські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування.