У передмісті Києва вкрали 27 млн гривень при будівництві дитсадка

У передмісті Києва вкрали 27 млн гривень при будівництві дитсадка
299509 ПЕРЕГЛЯДІВ

НАБУ викрило п’ятьох осіб у розкраданні понад 27,3 млн гривень при будівництві дошкільного навчального закладу у передмісті Києва. Про це повідомляють у бюро.

Підозри отримали голова сільської ради (організатор корупційної схеми) — ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК; головний бухгалтер (член тендерного комітету сільської ради) — ч. 5 ст. 191 КК; два директори ТОВ 1 — ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК;директора ТОВ 2  (організатор корупційної схеми) — ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК.

Слідство встановило, що наприкінці 2017 року підрядник та голова сільради вирішили заволодіти коштами бюджету місцевої громади. Корупційну схему реалізували під приводом будівництва дитячого садка, якого потребувала громада.

У лютому 2018 року сільська рада оголосила відкриті торги з будівництва дошкільного закладу на 280 місць, перемогу в яких здобуло наперед визначене підприємство. За умовами тендеру, воно мало збудувати заклад та ввести його в експлуатацію до кінця 2018 року. Натомість, переможець торгів і посадовці сільради заволоділи коштами під час будівництва дитсадка, який і досі недобудований.

Під час розслідування слідство встановило підроблені акти виконаних робіт, зокрема щодо завищення вартості будівельних робіт та використаних матеріалів, а також сплату ТОВ 2 послуги із розробки проєктної документації, які насправді не надавали.

Мова йде про село Гатне під Києвом. Організатором корупційної схеми є гатненський сільський голова Броніслав Корицький. У березні 2017 року рада отримала кошти на будівництво дитячого садка і замовила розробку проекту на виконання таких робіт. Виконавцем робіт виступив ТОВ «НДІ Містобудування», вартість — 804 тис. гривень. Вкінці січня 2018 року тендерний комітет  таки оголосив закупівлю на будівництво дитячого дошкільного закладу на 280 місць по вул. Космонавтів на 76 млн гривень.

Зрозуміло, що за таких мізерних вхідних даних, участь у тендері могли брати або відчайдухи, або ті, хто був впевнений, що у замовника не виникне питань до виконавця за будь-яких умов.

Учасниками були три компанії:

  • ТОВ «Проектно-будівельний альянс»
  • Консорціум «Магістраль»
  • ТОВ «Іствуд-Україна»  

Згідно ЄДР, засновниками та контролерами  першої та третьої фірм  є одні й ті самі особи — Мельник Тарас Леонідович та Шарапова Катерина Володимирівна. Мельник  засновником не тільки двох компаній, які розіграли між собою тендер, а й засновником «Релігійної громади Української Православної Церкви Київського патріархату парафії Святого Миколая Чудотворця на Татарці у Шевченківському районі міста Києва«. А також настоятелем Свято-Миколаївського храму на Татарці.

368.media

Теги: Мельник Тарас Леонідович,Шарапова Катерина Володимирівна,НАБУ ,розкрадання коштів
ПРЯМИЙ ЕФІР