Наступним етапом деокупації півдня може стати звільнення Мелітополя: які передумови
Мелітополь – ключ до повної деокупації українського півдня, включно з Кримом? Саме це місто є стратегічно важливим для так званого "сухопутного коридору", який прагне зберегти путін. Водночас, якщо ЗСУ вдасться просунутись у цьому напрямку, подальше утримання ворогом окупованих частин Херсонської та Запорізької областей не матиме жодного сенсу, зазначає військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
На його думку, певні передумови для успішного контрнаступу ЗСУ на Запорізькому напрямку формуються вже зараз.
"Наразі ЗСУ використовують високоточні удари по місцях зосередження окупаційних військ і диверсійні заходи щоби взяти під контроль це стратегічно важливе місто. Справа в тім, що Мелітополь розташований на перехресті двох автомагістралей і залізничної лінії, що з'єднує глибинні райони росії з анексованим Кримом та окупованими територіями на півдні України", – коментує аналітик.
Дмитро Снєгирьов
Цей тиждень в окупованому Мелітополі видалися в прямому сенсі вибуховими. Зокрема 10-11 грудня було завдано ударів по трьох об'єктах Мелітополя та Мелітопольського району. Мер міста Іван Федоров повідомив, що був знищений російський блокпост та радіолокаційна станція, а також важливий для логістики міст. Крім того, удар в Мелітополі було завдано по місцях базування особового складу окупаційної армії.
За даними української сторони, кількість знищених за останні дні на цьому напрямку росіян вимірюється сотнями. Швидше за все, були задіяні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS.
Перший етап передбачає вогневе ураження місць зосередження особового складу, важкої бронетехніки, систем ППО, усієї інфраструктури противника.
Другий – взяття під контроль логістики (шляхів постачання окупаційної армії).
Третій – безпосередньо наступ наших військ. Ця НАТівська тактика була успішно продемонстрована ЗСУ під час деокупації Харківської та Херсонської областей.
"Тобто, можемо говорити про можливий початок операції з деокупації Запорізької області. Це найбільш перспективний напрям для наступу ЗСУ, про що говорить навіть російська сторона. Саме з цим пов’язані авральні роботи окупантів зі зведення фортифікаційних споруд в районі Мелітополя та Бердянська", – наголошує експерт.
При цьому, і Мелітополь, і Пологи, і Токмак – ключові пункти логістики окупаційної армії. Особливо Мелітополь, втрата контролю над яким росіянами поставить під сумнів існування так званого "сухопутного коридору" з окупованих територій Донбасу до Криму. Крім того, це потенційно може створити передумови для відтискання окупаційних військ, власне, на територію самого Криму.
Після завдання потужних ударів у Мелітополі та Пологах місцевими джерелами зафіксована передислокація окремих підрозділів збройних сил противника – з метою розосередження як особового складу, так і важкої бронетехніки. На думку оглядача, це робиться, щоб зменшити кількість втрат внаслідок вогневого впливу з боку ЗСУ.
Аналогічна тактика спостерігається на інших ділянках фронту. У тому числі на Луганському напрямку.
Нагадаємо, за інформацією Генштабу ЗСУ, на Запорізькому напрямку за минулу добу окупанти продовжували обстрілювати позиції наших військ та цивільну інфраструктуру вздовж правого берега річки Дніпро. Постраждали райони 19 населених пунктів. Зокрема – Времівка і Новопіль Донецької області; Гуляйпілське, Оріхів, Мала Токмачка на Запоріжжі; Нововоронцовка, Осокорівка, Новотягинка, Токарівка, Янтарне Херсонської області та місто Херсон.