Проект «Норвегія-Україна»: перепідготовка ветеранів
У Києві відбувся випуск слухачів осіннього семестру проєкту «Норвегія-Україна». Протягом кількох місяців військовослужбовці, звільнені у запас, ветерани та члени їхніх сімей проходили в Державному університеті інфраструктури та технологій перепідготовку за напрямом «Менеджмент підприємницької діяльності в Україні».
Координатор проєкту «Норвегія-Україна» від Міжнародного фонду соціальної адаптації Ольга Філіна розповіла кореспонденту АрміяInform, що незважаючи на складні воєнні умови: ворожі обстріли, відсутність світла, курси, що мали на меті підвищити ступінь соціальної і професійної адаптації ветеранів військової служби до цивільного життя, цілком впоралися зі своїми завданнями.
«Закінчивши навчання за напрямом «Підприємницька діяльність» слухачі оволоділи новими знаннями та навичками, – повідомила вона. – Це піднімає їхню вартість на ринку праці. У нас багато прикладів, коли вони відкривають власний бізнес або отримують гарні посади в менеджменті великих підприємств, державному секторі».
Заходи із психологічної та правової адаптації, сприяння у працевлаштуванні та відкритті власної справи, які входять до програми навчання, реалізовувала громадська організація «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та ветеранів військ зв’язку».
«Викладачі курсу дали мені доволі глибокі знання з кадрового менеджменту, підбору персоналу, ведення бухгалтерського обліку, – запевняє випускник Руслан Г. «Я планую відкрити сервісний центр з обслуговування оргтехніки. Моя контрольна робота стосувалася роботи навчального центру – тож у планах також є його створення. У центрі відбуватиметься підготовка до ЗНО, проводитимуться курси з охорони праці та техніки безпеки». Руслан ще служить у Збройних Силах України, тож втілити свої плани у життя планує відразу після Перемоги. Каже, що серед студентів майбутнього центру він бачить, головним чином, ветеранів ЗСУ.
Загалом в рамках проєкту «Норвегія-Україна» психологічну та правову адаптацію, сприяння у працевлаштуванні здобули понад 14 тисяч колишніх військових і, зокрема, близько 3 200 учасників бойових дій.
На знак вдячності уряду Норвегії курси завжди починаються й закінчуються гімном цієї країни.