Бізнес з Демінським і зв'язки з Кличком: що приховує "головний ювелір" Києва Кьоніг?
Він володіє понад десятком ювелірних бутіків у Києві, забезпечує коштовними прикрасами українських "зірок" і політиків та є єдиним офіційним дилером в Україні всесвітньо відомих брендів Tiffany, Bulgari, Van Cleef & Arpels та інших. Американський мільйонер Роберт Кьоніг увірвався до топ-100 українських багатіїв за версією Форбс і є активним учасником світського життя столиці. Але хто або що стоїть за успіхом бізнесмена? І до чого тут гральний бізнес родини Кличків?
За лаштунки красивого життя столичного бомонду " target="_blank" rel="follow noopener">зазирнула журналістка "СтопКору" Діана Ловська.
Tiffany, Montblanc, Alfred Dunhill, Roger Dubuis, Van Cleef & Arpels, Bulgari – назви цих брендів чули всі. Носити коштовності й годинники від всесвітньо відомих виробників полюбляють успішні бізнесмени, селебритіз, політики, їхні дружини та коханки. А вишукані магазини в самому центрі Києва ще більше підкреслюють статус цих брендів.
Як можна здогадатись, цінники там – чималі. Наприклад, браслет Bulgari можна придбати за 10,5 тисячі доларів, а середня вартість годинників Roger Dubuis – за 133 тисяч "зелених".
Кому належать дорогі бутіки у серці столиці?
Офіційним та єдиним представником зазначених ювелірних компаній в Україні є бізнесмен з американським паспортом – Роберт Кьоніг. Ще декілька років тому відомий у вузьких колах мільйонер мав у столиці 15 бутіків, що дозволило йому потрапити в український рейтинг Форбс. Він займає 8 місце серед найбагатших експатів країни, а його статки сягають сотень мільйонів доларів.
Власник ювелірних бутіків Роберт Кьоніг
Пан Кьоніг є активним учасником світських заходів Києва. Урочисте запалення вогнів ялинки від Tiffany, гала-вечір ювелірного будинку Bulgari, дитяче свято в ресторані "Санпаоло", презентації годинників, кінопрем'єри – усюди Роберт – спонсор або головний гість заходу.
Катерина Осадча, Юрій Горбунов, Потап, Дмитро Гордон, Михайло Радуцький, Володимир Остапчук, Наталія Череп, Дмитро Кулеба та багато інших знаменитостей не лише входять у коло спілкування Кьоніга, а й, за сумісництвом, є його клієнтами. Крім того, Кьоніга часто можна побачити на боксерських поєдинках.
Адже його поєднують дружні й ділові стосунки з родиною Кличків.
Зокрема, співзасновником однієї з фірм американця ТОВ "Кватро М" виступив брат мера столиці – Володимир Кличко.
Ба більше, до рук "СтопКору" потрапили дуже цікаві папери, а саме – угода між "Клівла Фемелі", Робертом Кьонігом та Павлом Демінським. "Клівла Фемелі" являє собою фірму Володимира Кличка, зареєстровану у князівстві Ліхтенштейн. Основний вид її діяльності – організація азартних ігор. Зокрема, й через дочірні структури в Україні.
Своєю чергою, Павло Демінський – багаторічний соратник голови КМДА Віталія Кличка. Об'єднує їх не лише спільне володіння низкою компаній, а й статусна посада: Демінський від самого початку каденції Кличка-старшого є радником міського голови Києва. Цей позаштатний пост він зберігає і нині.
"Втім, його впливовість визначається не посадою. За інформацією DS News, кабінет Демінського знаходиться навпроти кабінету Київського міського голови, не просто на одному поверсі, а в одному приміщенні. Приймальня – одна на двох, як і секретар", – зауважує Діана Ловська.
Павло Демінський є давнім бізнес-партнером сім'ї Кличків.
Зокрема, саме він контролює фірму Black Sea Investment Group – "Чорноморська інвестиційна група".
Як зазначено на сайті самої компанії, Black Sea Investment Group володіє величезним досвідом в управлінні об'єктами нерухомості різного призначення площею понад 400 тис. кв. м, а її досвід на міжнародних фінансових ринках обчислюється кількома мільярдами доларів. Компанія надає послуги з залучення інвестицій та управління проєктами.
Зважаючи на масштаб таких бізнес-зв'язків, журналістів зовсім не дивує вплив, який має Демінський в адміністрації Кличко. Офіційно Павло Васильович входить до персонального складу штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Але доречніше сказати – будь-якої ситуації: за інформацією ЗМІ, жоден документ не проходить повз його стіл.
"Саме "права рука" Кличка вирішує, які документи потраплять на стіл меру Києва, а які – ні. Які питання відкинути, чому дати хід, а що – "поставити на утримання". Перш ніж прийти з будь-яким питанням до мера, вся вертикаль КМДА, починаючи від його заступників, директорів департаментів та до керівників комунальних підприємств, спочатку погоджує питання в кабінеті у Демінського. Якщо там отримуєте "зелене світло", то й мер дасть добро, оскільки приймає рішення на підставі його рекомендацій", – зазначають інсайдери.
Яке відношення структури мера Києва та "сірий кардинал" Демінський насправді мають до ювелірного бізнесу пана Кьоніга?
"СтопКор" хотів запитати про це "ювелірного короля" особисто, знаючи, що він перебуває в Україні, однак неочікувано той повернувся до Штатів. Чи збіг це? Наразі невідомо. А наша редакція продовжує розслідування та вже готує наступний матеріал серії, де розповість ще більше цікавих подробиць з життя мільйонера, а також його клієнтів.