Наталя Гуменюк про другий фронт у Придністров'ї: чекаємо на ДРГ – подробиці
1 березня Наталя Гуменюк, начальниця пресцентру Сил оборони півдня, пояснила, чого очікують від проросійських найманців так званої "Придністровської Молдовської Республіки".
Інформацію оприлюднено у прямому ефірі Всеукраїнського телемарафону.
Гуменюк стверджує, що Сили оборони стежать за ситуацією, у тому числі – отримують дані щодо настроїв у Придністров'ї.
Основні тези начальниці пресцентру:
- по-перше, у "ПМР" дійсно звернули увагу на її заяву щодо того, що у разі атаки ЗСУ готові протидіяти;
- по-друге, у відповідь на заяви України місцева влада почала перераховувати свій персонал – тобто наявність найманців, які хоч трошки готові до бою;
- по-третє, Сили оборони України готові до будь-яких дій з того боку – готові з перших днів війни і навіть до початку вторгнення;
- по-четверте, єдине, на що спроможуться бойовики "ПМР", – це засилати диверсійно-розвідувальні групи, які будуть розхитувати ситуацію.
Сили оборони ведуть роботу з населенням Придністров'я та розкривають йому очі на російську пропаганду, заявила Гуменюк.
Зазначимо, "Придністровська Молдовська Республіка" – утворення на території Молдови, яке створили проросійські сили у 1990 році. Площа "ПМР" – 4 тис. кв. км. Загальна довжина кордону з Україною – близько 450 км, з них близько 50 км – Вінницька область, решта – Одеська.
Напередодні у Молдові відбулись антиурядові мітинги, спровоковані російськими спецслужбами. На світлинах з місця подій видно, що основні учасники заходу – люди старшого віку.
Тим часом Молдова продовжує шлях до національного самовизначення: приймається рішення щодо того, що молдовська мова – це румунська мова.
Нагадуємо, Майя Санду, президентка Молдовської Республіки, мала особисту зустріч з президентом Джо Байденом, коли той відвідав Польщу після гостювання у Києві.