Спонсорував 95 "Калібрів": Raiffeisen Bank перерахував до бюджету рф 559 млн євро?
Поважна європейська банківська група чи спонсор російської агресії? Raiffeisen працює в росії з середини 90-х та входить там до переліку системно значимих банків. Фінустанова є одним зі стовпів економіки країни-агресорки, яка намагається уникнути наслідків західних санкцій, та поповнила бюджет рф на 559 млн євро.
В чиїх інтересах насправді діє Raiffeisen Bank і чому ця установа досі не вийшла з російського фінансового ринку?
Raiffeisen Zentralbank Österreich AG – це найбільша австрійська банківська група зі штаб-квартирою у Відні, заснована в далекому 1927 році. Група має дочірні банки в 15 країнах Центральної та Східної Європи, в тому числі в рф, Білорусі, Польщі, Чехії, Угорщині та в Україні. У росії Райффайзенбанк має центральний офіс у Москві та входить до списку системно важливих банків країни.
Після широкомасштабного вторгнення військ рф в Україну 2022 року компанія відмовилась зупиняти роботу на російському ринку та приєднатись до бойкоту держави-агресорки.
За 2022 рік банк збільшив свої прибутки в рф на 240% та заробив більше 470 млн євро. Це більше половини від загального доходу групи. Понад 4 мільйони росіян є клієнтами установи, а 10 тисяч – співробітниками. Ба більше, за останні роки Raiffeisen Bank сплатив у росії податки на суму 559 млн євро.
Райффайзенбанк входить до списку системно важливих банків рф
Як зазначає журналістка, цієї суми вистачило б на виготовлення 95 ракет "Калібр", якими росія нищить цивільну інфраструктуру українських міст і вбиває мирних жителів.
Але і це ще не все. Російський Райффайзенбанк пропонує пільгові умови кредитування окупантам, які беруть участь у так званій "СВО". Йдеться про відстрочку для сімей мобілізованих або тих, кто служить за контрактом. Крім того, цей банк фактично визнає самопроголошені "ДНР" та "ЛНР".
Зауважимо, 29 березня австрійські інвестори рекомендували банківській групі чітко сформулювати стратегію й визначитись стосовно бізнесу в рф. Інвестори вимагають від Raiffeisen Bank International під час загальних зборів або оголосити про "вихід" з російського ринку на прийнятних для акціонерів умовах, або ж залишитись і аргументувати, на яких підставах.
Попри численні воєнні злочини Кремля та загальний осуд російського вторгнення в Україну, окремі представники великого міжнародного бізнесу досі не розірвали комерційні зв'язки з державою-агресоркою. Зокрема, з величезного російського ринку не поспішають виходити топові б'юті-компанії.