Арештувати не можна скасувати: Броварський суддя Скрипка підіграє проросійській компанії?
Відправили навести лад, а навів… корупцію? Суддя Броварського міськрайонного суду Київщини Олександр Скрипка схоже, що підіграє проросійським компаніям. Так, слуга Феміди заборонив накладати арешт на майно компанії "Будіндустрія-Сервіс ЛТД", що раніше повністю, а нині – опосередковано підпорядковується українському бізнесмену з російським паспортом – Ігорю Наумцю (відомий також, як власник (формально вже колишній) скандальної компанії "Юнігран").
Відповідне рішення було прийнято 5 квітня. Зокрема, броварська поліція намагалася накласти арешт на майно "Будіндустрії" і програла. Про це йдеться в матеріалах справи, інформацію підтверджує й джерело "СтопКора" в правоохоронних органах.
Що відомо про суддю Скрипку?
У 2006 році повний тезка судді Скрипки балотувався до Верховної ради V скликання від "Третьої сили" (згодом перейменована на "Українці разом"). Партія брала участь у парламентських виборах 2006 року, до виборчого списку партії входив також відомий співак та ректор Михайло Поплавський, однак до Парламенту не потрапила, набравши 0,13 % голосів виборців.
З 2012 року Олександр Скрипка працював у Корольовському районному суді міста Житомира. За даними Центру протидії корупції, був кандидатом до Вищого антикорупційного суду. Працюючи в Житомирі, суддя жодного житла за місцем роботи не вказав. Офіційно пан Скрипка мешкав у селі Рогозів під Києвом. Фахівці Центру дійшли висновку, що або суддя щодня їздить на роботу, долаючи відстань в майже 200 км в один бік, або "банально збрехав у декларації". Також відзначалося, що родина судді – справжні латифундисти. Сукупно Скрипка та його рiднi задекларували понад 15 гектарів земель під Києвом.
Помічниця судді Скрипки відмовилась коментувати житлову ситуацію свого керівника.
Згідно з декларацією, суддя живе разом із дружиною, трьома дітьми та батьками. Олександр Скрипка задекларував відразу два житлових будинки у селі Рогозів Київської області, які записані на його батька і матір. Також родина судді володіє земельними ділянками загальною площею близько 17 гектарів та зерносховищем на майже 400 квадратних метрів.
Подружжя також задекларувало два автомобілі – Volkswagen Passat 2001 року і вантажівку DAF 2002-го та понад 700 тисяч гривень готівкою. За 2017 рік суддя Скрипка заробив 227 тисяч. Також родина отримала майже 37 тисяч прибутку за здачу в оренду майна.
У травні 2021 року слуга Феміди втрапив у скандал – його звинуватили в хабарництві та допомозі водіям уникнути покарання за керування в нетверезому стані. Він також став одним із переможців у номінації від "24 Каналу" під назвою "НЕчесть тижня".
А вже у червні того ж 2021 року невдовзі після резонансної історії суддя Олександр Скрипка був відряджений з Корольовського районного суду міста Житомира до Броварського міськрайонного суду Київської області строком на один рік. Про що йшлося на сайті Судової влади України з уточненням, що це рішення Вищої ради правосуддя. У 2022 ВРП продовжила строк відрядження судді ще на рік.
Варто зауважити, що спочатку у пана Скрипки було бажання перейти до Оболонського районного суду міста Києва, але 27 грудня 2014 року Комісія відмовила у наданні рекомендації щодо переводу.
Чому важливим є арешт майна компанії "Будіндустрія-Сервіс ЛТД"
Компанія "Будіндустрія-Сервіс ЛТД" як і скандально відоме ТОВ "Юнігран" (спеціалізуються на видобутку копалин) підпорядковується Ігорю Наумцю – українському бізнесмену з російським паспортом. Так, за даними СБУ, оприлюдненими у ЗМІ, вже після анексії Криму та початку війни на Донбасі, ТОВ "Юнігран", яким через кіпрську Westgrinite Holdings Limited володів Наумець, здійснювало постачання щебеню до рф. Причому, якщо в довідці СБУ йшлося про партію у 28 000 т, то на сайті самого "Юніграну" хизувались відвантаженням до країни-агресора 650 000 т копалин.
"Кошти від реалізації корисних копалин... перераховувалися до рф, а також матеріальне забезпечення окупаційних адміністрацій у Криму та псевдореспублік "ДНР/ЛНР", – повідомляли в прокуратурі.
За даними інформаційної платформи Opendatabot, сумарна вартість активів підприємств Наумця у 2020 році становила понад 1,5 млрд грн.
У червні 2022 року стало відомо про арешт майна компаній Наумця на 1 млрд гривень. Але суддя Печерського суду Сергій Вовк зняв арешти і допоміг фактично росіянам переписати свої активи на підставних осіб, а саме –Елену Калпу з Лондона (жінка має російське походження) і ймовірно таким чином приховати ці активи, які й досі приносять кошти. Елена Калпа контролює українські підприємства через компанію "СМАРТДІКСІ ЛІМІТЕД".
В "Юнігран" зміну власника не коментували, втім позиція Наумця все ж стала публічною. Зокрема, за даними "НВ", наближене до Ігоря Наумця джерело на умовах анонімності запевнило NADRA.INFO, що попередній та новий власники не пов’язані між собою. "Наумець продав "Юнігран" європейському інвестору", – повідомив співрозмовник інформагентства.
Також Наумець публічно спростовує свої зв'язки з рф чи співпрацю так званими Л/ДНР.
Втім, на думку журналіста Романа Литвина, продаж активів Наумця – не більше, ніж фікція. А бізнес, впевнений він, і досі контролюється проросійським бізнесменом. Водночас, за його словами, правоохоронці не зупиняли розслідування.
"Зараз вони намагаються все ж довести причетність до цієї компанії російського бенефеціара Ігоря Наумця і бачимо результат – на даний час техніка зупинила роботу, накладено арешт (він саме оскаржувався в суді, ред.). На місці є поліція", — розповів журналіст, побувавши на точці видобутку піску "Будіндустрії-Сервіс ЛТД" у селі Пухівка, Броварського району Київської області.
Наразі ж праця правоохоронців та громадських активістів зводиться на нівець. Зокрема у цьому й "заслуга" корумпованих суддів, які бажаючи нажитися, закривають очі не лише на резонанс історії, а й на кричущі зв‘язки фігурантів з росією, яка щодня знищує українські міста та українців.