На Одещині група шахраїв привласнила нерухоме майно на ₴10 мільйонів
Зловмисники, використовуючи шахрайські методи, придбали та легалізували земельну ділянку, на якій розташовується база відпочинку у Затоці. За вчинений злочин їм загрожує покарання до 12 років позбавлення волі, а також позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскація майна.
Про це повідомляє Поліція Одеської області.
Слідчі ГУНП на Одещині під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури та оперативного супроводу управління СБУ на Одещині встановили, що угоду з державним майном організувала 41-річна мешканка Одеси, яка тривалий час працювала в галузі права на одному з підприємств. Ще у 2019 році у жінки виник злочинний намір, спрямований на заволодіння однією з баз відпочинку в селищі Затока, що належало АТ "Укрпошта", і земельною ділянкою під нею загальною вартістю понад 10 мільйонів гривень, що знаходилася в комунальній власності Кароліно-Бугазькій територіальній громаді. легалізацією нерухомого майна.
Для реалізації задуму громадянка створила злочинну групу, до складу якої залучила як виконавців та посібників з кола підлеглих, знайомих та родичів. Деяких вона повністю присвятила свої плани, а деяких частково.
До 2020 року спільники повністю провернули угоду: підробили офіційні документи на нерухоме майно на підставну особу, забезпечили несанкціоновану зміну інформації у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, оформили його на підконтрольну людину. На підставі сфальшованих документів зловмисники організували силове захоплення об'єктів нерухомості та примусове виселення осіб, які володіють ними на законних підставах. А надалі експлуатували майно, надаючи комерційні послуги населенню та отримували прибуток.
Наразі за наявності достатньої доказової бази правоохоронці повідомили організатора та її підлеглого про підозру у заволодінні чужим майном та набуття права на майно шляхом обману, вчиненого організованою групою, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, у особливо великих розмірах (ч. 4 ). 190 Кримінального кодексу України), у видачі посадовою особою свідомо неправдивих офіційних документів, внесенні до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки, заподіяні організованою групою (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК) володінні, використані розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі вчиненні правочину з таким майном, якщо ці діяння вчинено особою, яка знала, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю або частково отримано злочинним шляхом, вчинене організованою групою особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 209 ККУ).
Крім того, організатори угоди повідомили про підозру ще й у підроблених офіційних документах, що видаються або засвідчуються підприємством, установою, яка має право видавати, посвідчувати такі документи та надавати права, з метою використання їх підробником або іншою особою, вчиненою організованою групою ( ч.3 ст.28 ч.3 ст.358 ККУ) та у використанні свідомо підроблених документів, вчиненому організованою групою (ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 ККУ).
За ці злочини правопорушникам загрожує покарання позбавленням волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.