У Дніпрі податківця, затриманого за корупцію, поновили на роботі
Суд поновив на роботі податківця Орлова Ігоря, який зі своїми підлеглими викрадали активи (податкові ліміти ПДВ) українських компаній, які опинилися на тимчасово окупованих територіях. На той момент Ігор Орлов працював на посаді начальника управління з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС в Дніпропетровській області.
Раніше, у вересні 19 серпні 2022 року у приміщенні податкової в Дніпрі в результаті обшуку техніці комп’ютерів податківців, у т.ч. Ігоря Орлова, правоохоронці знайшли інформацію та вивантаження реєстрів, сформованих за результатами вибору даних з електронних систем ДПС щодо платників податків
Передача цієї інформації, на думку слідства, призвели до її використання, у тому числі для незаконного заволодіння реєстраційними лімітами ПДВ платників податків. Було відкрито кримінальне провадження внесене за № 42022000000001013 за ознаками ч. 3 ст. 191, ч.3 ст. 358, ч. 3 ст. 362 КК. 28.12.2022 чиновника звільнили за порушення Присяги державного службовця, вже з іншої посади – заступника начальника відділу супроводження судових спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних управління правового забезпечення ГУ ДПС у Дніпропетровській області. «Дисциплінарне стягнення (у вигляді звільнення – авт.) може бути накладено тільки у разі встановлення факту вчинення дисциплінарного проступку та вини державного службовця.
Вчинення державним службовцем діянь у стані крайньої потреби або необхідної оборони виключають можливість застосування дисциплінарного стягнення», – йдеться у рішенні, яким податківця поновили на посаді.
Також суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Євгенія Жуков вирішила стягнути з податкової на користь Ігоря Орлова середній заробіток за час вимушеного прогулу – у розмірі 100 тис. гривень, з вирахуванням обов’язкових зборів та платежів. Податківці апеляцію не подавали, і рішення вступило в законну силу. Нагадаємо, раніше СБУ повідомила, що учасники схеми несанкціоновано втручалися у податкові бази даних і підробляли цифрові підписи керівників компаній. Трьом чиновникам і двом їхнім спільникам, у тому числі «бухгалтерці», яка вела чорну бухгалтерію ділків, повідомлено про підозру.