Побив пенсіонерку і погрожує зброєю: на Київщині рейдер захоплює сусідську ділянку
Отримав безперешкодний доступ до зброї, аби "кошмарити" сусідів? У Пущі-Водиці на Київщині молодик вдався до свавілля: влаштував цілодобове стеження за немолодим подружжям, погрожує їм розправою та чинить фізичний тиск. Пенсіонери впевнені: справжня причина таких дій – земельна ділянка, на яку накинув оком їхній кривдник.
Кричущу історію, що відбувається в курортному селищі під Києвом, розслідувала журналістка "СтопКору" Алла Легеза.
Відеостеження за подружжям пенсіонерів Місячних у Пущі-Водиці здійснюється цілодобово за допомогою майже десятка камер – проти їхньої волі, проте завадити цьому немолоді люди ніяк не можуть.
Декілька років тому молодий сусід Василь Горлов розгорнув проти них справжню війну. Він встановив камери відеонагляду, що знімають виключно сусіднє домоволодіння, а щоночі влаштовує світлову атаку, спрямовуючи потужний прожектор на вікна будинку пенсіонерів. Крім того, Василь має безперешкодний доступ до зброї. Все – щоб посилити психологічний тиск, стверджує Станіслав Місячний.
Та окрім психологічного тиску, кривдник чинить ще й фізичний.
"Ось цю травму Наталія Місячна дістала, коли поливала квіти біля дому; тут, протестуючи проти залиття подвір’я бетоном, отримала стусана і добряче травмувалася під час падіння. І це лише ті випадки, що зафіксовані на камеру", – коментує журналістка.
Чому на кричущі вчинки молодика не реагують правоохоронні органи?
Родина Місячних неодноразово зверталася до поліції зі скаргами на насилля, але там на дії сусіда не зважають, зазначає адвокат подружжя Наталія Вінецька. Врешті тільки за допомогою юристів вдалося відкрити кримінальні справи і внести дані в ЄРДР. Але на цьому все: протягом року не провели ані допитів підозрюваних, ані слідчих експериментів та експертиз.
"Ми неодноразово зверталися до суду на бездіяльність слідчих, ми зверталися до прокуратури. Поза увагою окружна прокуратура нас не залишила нарешті. Вони запланували провести службову перевірку щодо слідчих, які розслідують дані кримінальні провадження", – коментує адвокат.
Цілком можливо, що причиною такого "гальмування" є зв’язки Василя Горлова у правоохоронних органах, адже, за словами постраждалої, раніше він працював інспектором ДАІ.
"СтопКор" надіслав декілька запитів в Оболонський райвідділ поліції стосовно затягування розслідування згаданих кримінальних справ. Там відповіли: причина в тому, що підозрювані не з’являються на допити дізнавача. До речі, подружжя Місячних, яким вже за 70 років, у справах поліції проходять не лише як потерпілі, а й як... підозрювані.
А як свої дії пояснює сам Василь?
Редакція "СтопКору" зв'язалась із Василем Горловим, щоб з'ясувати причину його агресивних, на думку потерпілої, дій. Камери відеоспостереження і світлову атаку він назвав відповіддю на такі ж дії сусідки, а от численні напади на пенсіонерів охрестив... самообороною. Потерпілим чоловік вважає себе, що виглядає досить дивно, з огляду на його спортивну статуру та обмежені фізичні можливості пенсіонерки.
Цікаво, що Василь Горлов працює водієм у екснардепа Миколи Мартиненка.
У чому ж полягає головна причина сусідської агресії?
Як пояснила сама постраждала, причина банальна: квадратні метри нерухомості. Сусід Василь Горлов – не стороння людина для пані Наталії, він є її племінником. Не маючи рідних дітей, вона взяла його на виховання шестирічним, після смерті матері, згадує жінка. Тож нині родич, як чи не єдиний спадкоємець, може претендувати на майно подружжя, каже Наталія Місячна.
Як припускають Наталія та Станіслав Місячні, родич зацікавлений в тому, щоб вони якомога швидше пішли у засвіти, а йому дісталося домоволодіння. До того ж, у сусіда є проблеми і зі своїм обійстям, зазначає адвокат: відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного захоплення земельної ділянки.
"Ми перевірили інформацію щодо самозахоплення ділянки і надіслали запит в департамент земельних ресурсів КМДА. Згідно з відповіддю, земля, на якій сусід звів собі двоповерховий будинок, мало того, що не приватизована, але навіть у користування цю ділянку йому ніхто не давав", – коментує журналістка Алла Легеза.
Ба більше, як свідчить схематичний план, нова оселя на цій ділянці з'явилася на місці гаража. Як стало відомо із запитів "Стопкору", ДІАМ (колишнє ДАБІ) взагалі не в курсі, що на цій ділянці щось зведено. В міському архітектурно-будівельному контролі не приймали нерухомість в експлуатацію і дозволів на будівництво не давали, а в департаменті містобудування та архітектури взагалі не чули, що є така адреса.
За цю проблемну нерухомість нині триває судовий процес, тож частину старого будинку, який Василь Горлов придбав у 2016 році, можуть забрати спадкоємці. Невістка першої господині цього будинку Наталія Щока, яка проживала в цьому домі 15 років, впевнена: одна зі спадкоємиць майна оформила право власності на нерухомість та продала її незаконно.
Яким чином будинок без комунікацій, що і донині, згідно із даними КМДА, не введений в експлуатацію, вдалося успадкувати аж через 10 років після смерті власників?
"Невідомо звідки в матеріалах справи опинилась архівна копія рішення ради народних депутатів Подільського району від 1988 року про прийняття в експлуатацію житлового будинку по вулиці Курортна, 11А. Я отримав відповідь із архіву про те, що зазначене рішення в архіві відсутнє. Другий момент. Даний будинок мав адресу Курортна, 11, кв. 1. Але починаючи з 2016 року дана адреса була штучно змінена на Курортна, 11А", – зазначає адвокат Дмитро Салівон.
Оформлення і продаж старої хатини без приватизованої землі також викликає чимало питань. Зокрема, навіщо угоду купівлі-продажу було оформляти двома частинами з різницею в один день? Тож "СтопКор" звернувся до нотаріуса Наталії Халявки, яка й оформлювала договір, але від пояснень вона утрималася, посилаючись на нотаріальну таємницю.
Оскільки пояснення стосовно захоплення землі та самовільного зведення на ній житла Василь Горлов давати відмовився, журналісти також звернулися із запитом до його адвоката.
Ми продовжимо стежити за перебігом подій у Пущі-Водиці. Нові деталі про перевірки, ініційовані прокуратурою та контролюючими органами щодо законності огородження та забудови комунальної землі, обов'язково повідомимо у наступних матеріалах.