"Дві пробоїни, лягаємо на бік": оприлюднено останні сигнали крейсера "Москва" перед затопленням

"Дві пробоїни, лягаємо на бік": оприлюднено останні сигнали крейсера "Москва" перед затопленням
304128 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нахабно заїхали в зону ураження і поплатилися за свою зухвалість. Понад рік тому флот окупантів втратив свого флагмана – ракетний крейсер "Москва". Загибель "російського воєнного корабля" у рф спершу заперечували й намагались приховати, а доля екіпажу тривалий час залишалась невідомою. І ось у мережі з'явились плівки, які проливають світло на останні хвилини життя судна.

Аудіозапис останніх сигналів крейсера "Москва" перед тим, як він пішов на дно Чорного моря, оприлюднила 18 травня розвідувальна спільнота InformNapalm із натяком: скоро подібна доля чекатиме на всі ракетні судна рф, які наближатимуться до українських берегів.

 

На запису можна почути, як капітан "Москви" інформує командування про "позаштатну ситуацію". З його слів, корабель отримав щонайменше дві пробоїни, внаслідок детонації пошкоджено корпус, судно лягає на дно. Він також заявив, що проводиться "пасивний порятунок екіпажу".

Зауважимо, затонулий у Чорному морі в квітні 2022 року крейсер став найдорожчою на той момент військовою втратою рф у війні з Україною. За припущенням телерадіокомпанії Deutsche Welle, при початковій вартості близько 2 млрд доларів, залишкова вартість крейсера становила 750 млн доларів. Україна надала "Москві" статус об'єкта підводної культурної спадщини за №2064.

У нещодавньому інтерв'ю журналісту Дмитру Комарову головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів, що росіяни самі "підставились" під удар, наблизившись надто близько до зони ураження. З його слів, потоплення самого крейсера "Москва" мало для Сил оборони стратегічне значення, адже це носій крилатих ракет. Однак Чорноморський флот рф досі має ракетні потужності.

"Ми обов'язково доберемося і до "Ессена", і до "Самуми", і до решти... Це питання часу", – запевнив Залужний.

Слід додати, що за оцінкою OSINT-аналітика, оглядача видання Naval News Х.І. Саттона (H I Sutton), днями окупанти збільшили військову присутність у Севастопольській бухті. Ще один великий військовий корабель ВМФ росії 16 травня зайшов до Севастополя, свідчать супутникові знімки місцевості.

 

Він зауважив, що російські військові кораблі тепер захищені кількома меншими катерами та гелікоптерами, щоб протидіяти українським морським безпілотникам. Та чи допоможе це їм захиститись від Storm Shadow? Питання наразі відкрите.

stopcor.org

Теги: російські військові кораблі,крейсер Москва,флот , війна в Україні
ПРЯМИЙ ЕФІР