Від 500 до 1000 грн за голос: в Яготині на Київщині колишні «регіонали» підкуповують виборців. ВІДЕО
За гроші та продуктові пайки – в Яготині на Київщині моніторингова група, яка працює в рамках проєкту «Стоп політичній корупції», виявила факти підкупу виборців і цілу низку порушень виборчого законодавства. Як перефарбовані «регіонали» з проросійською позицією намагаються прорватися до влади під прапором нової партії? З’ясовувала Марія Гураль.
У Яготині Київської області група «СтопКору» здійснює посилений моніторинг – через наявну інформацію про те, що там ведуться активні дії з підкупу електорату.
Більшість даних, які вдалося зібрати активістам, надходила на гарячу лінію «Стоп корупції». Зокрема, анонімний викривач повідомив, що чинна очільниця міста Наталія Дзюба, яка прагне обратись на посаду голови ОТГ, начебто планує платити за голос виборця від 500 до 1000 гривень.
До речі, пані Наталія свого часу змінила кілька політсил. Спочатку підтримувала «Партію регіонів», потім перебігла у «Наш Край», а тепер висувається вже від «Слуги Народу».
Та у передвиборчих перегонах в Яготині відзначилась не лише вона: чинний депутат місцевої райради Олексій Бугай, який нині балотується в депутати міськради, роздавав продуктові набори самотнім людям – а це прямий підкуп виборців. При цьому світлини, які ілюструють цей факт, Олексій Олександрович сам виклав у соцмережі.
Багато запитань і до кандидата від тієї ж партії «Наш Край». Володимир Семеняка до Революції Гідності у 2011-2014 роках очолював Яготинську РДА. Саме в той період він видав пів тисячі розпоряджень щодо роздачі земель у районі власним родичам, друзям, а також прокурорам та суддям.
У власності родини Володимира Павловича, за відкритими даними, перебувають понад 90 гектарів української землі. Хоча погляди у пана Семеняки, схоже, проросійські, принаймні про це неодноразово писали у ЗМІ.
Місцеві жителі запевняють: кандидати порушують закон не поодинці, а й всією партією. Як зазначає депутат Яготинської міської ради Анатолій Васюта, «Наш край» розпочав виборчу агітацію ще до реєстрації, розвісивши власні білборди на трасі Київ-Харків за тиждень до офіційного старту кампанії.
Цю партію у медіа напряму пов’язують з колишніми прибічниками Януковича. На думку політологів, до політсили входять впливові місцеві бізнесмени, «міцні господарники» та «перевзуті» політики, що орієнтувалися насамперед на електорат «Партії регіонів».
«Створена та очолювана ця політична партія такими яскравими представниками, як Антон Кісе, Андрій Деркач та Євген Червоненко. Тут варто згадати, що навіть після перших вбивств на Майдані Кісе вважав Януковича законним президентом і переконував, що на Майдані відбулось громадське протистояння», – наголошує блогер Ярослав Бондаренко.