На Донеччині професійні перемовники рятують життя та забезпечують мирні зібрання

196937 ПЕРЕГЛЯДІВ

Спеціально навчені поліцейські володіють міжнародними тактиками деескалації конфліктів. Вони рятують самогубців, допомагають звільняти заручників, а також забезпечують безпеку під час всіх масових заходів, насамперед – багатотисячних. Сьогодні в поліції Донеччини діють два сектори превентивної комунікації – в Маріуполі та Краматорську, які охоплюють всю область.
Практики превентивної комунікації поліція використовує при забезпеченні громадського порядку з 2017 року.
Перемовники не раз брали участь у спецопераціях з порятунку громадян. Так, тиждень тому вони врятували в Костянтинівці жінку, яка знаходилася на 15-метровому дереві і могла зашкодити собі. Панянка перебувала в нестабільному психоемоційному стані, але поліцейські, використовуючи свої знання, вмовили її спуститися.
А минулого року в Бахмутському районі комунікатори допомогли затримати озброєного чоловіка, який напав на власну матір та наряд поліції, що прибув їй на допомогу. Зловмисник забарикадувався в будинку, але після перемовин його вдалося знешкодити.
Групи комунікації працюють і на масових заходах. Вони встановлюють довірливі відносини з організаторами заходів та всіма зацікавленими сторонами.
«Цей підхід є основним тактичним прийомом, що допомагає уникнути виникнення або ескалації конфлікту. При цьому поліцейські використовують міжнародні стандарти в галузі прав людини, пов’язані зі свободою мирних зібрань», - розповідає інспекторка управління превентивної діяльності поліції Донецької області Єлизавета Єфременко.
З початку року на Донеччині відбулося понад 2600 масових заходів, в яких взяли участь більше 240 000 осіб. На охорону публічного порядку було задіяно майже 9500 поліцейських, зокрема понад 400 працівників із груп превентивної комунікації.
Основа комунікації – застосування політики передбачуваності (правило «без несподіванок»). Перед проведенням масових заходів поліцейські збирають інформацію від організаторів, органів місцевої влади, з соцмереж та визначають можливі ризики та загрози безпеці громадян. Ретельна підготовка дозволяє запобігти можливим конфліктам та ефективно організувати охорону громадського порядку.
«Ми працюємо над зміцненням довіри громадян до поліції, щоб отримувати достовірну інформацію. Це є корисним як для поліції, так і для громади, адже в результаті заходи проходять у безпеці», - зазначає поліцейська.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

ПРЯМИЙ ЕФІР